У Києві намагаються врятувати річку Либідь

STYLERLIFE        09.11.2016 - 08:47
Фото: Річка Либідь (firstsocial.info)
Фото: Річка Либідь (firstsocial.info)

У столиці шукають кошти на очищення ріки Либідь

У Києві шукають кошти на порятунок забрудненої та забетонованої річки Либідь. На березі розгорнули хімічну лабораторію для досліджень.

Либідь закута в бетон і зараз в річку стікають стоки з вулиць та каналізацій. Забруднена річка протікає в основному під землею.

Просто на березі Либеді для школярів розгорнули хімічну лабораторію, щоб привернути увагу до теперішнього стану річки, передає ТСН.

На думку людей, центр Києва, де протікає річка, схожий на занедбану промзону. Ріка тут тече прямо під центром міста (до Хрещатика звідси 2 км).

Колись річка була повноводною, однак зараз її глибина 30 сантиметрів, а довжина – 17 кілометрів. Це одне з небагатьох місць, де Либідь тече над землею.

На одному березі Либеді можна побачити лише купи сміття та бруд. На іншому - школярі почистили околиці, поставили намет і столи заради уроку під відкритим небом.

Восьмикласники з трьох шкіл проаналізували воду річки. Вони вимірювали кислотність, кількість солі та твердість.

Волонтер Назар показав трубу, яка стирчить прямо з берега Либеді. Звідси до місця проведення дослідів 50 метрів.

"Масло, мило, у цій трубі. Ми намагаємося боротися, а тут фекалії, туалетний папір", - розповідає волонтер.

Очевидець стверджує, що таких труб тут сотні. Сюди течуть стоки з вулиць, мило та масло з автомийок і фекалії з каналізацій.

Еколог Роман Харитонов мріє, щоб цей бетон і труби прибрали та повернули Либеді природні береги. Також він хоче, щоб на цьому місці побудували стаціонарний освітній центр. На втілення цієї мрії в реальність потрібні мільйони євро. Поки що активісти шукають сто тисяч на проект.

 

До речі, в Ужгороді почала виходити з берегів річка Уж.

On Top