ru ua

В Кіровоградській області сім'ю звинувачують у торгівлі дітьми

В Кіровоградській області сім'ю звинувачують у торгівлі дітьми Колаж РБК-Україна

Горе-матір нібито подарувала родині дитину, правоохоронці кажуть - продала

Сімейну пару з села Осітняжка Кіровоградської області підозрюють у торгівлі людьми: родина взяла на виховання дитину своєї знайомої і пояснила це тим, що жінка не мала грошей, щоб виховувати хлопчика. Про це повідомляє "Сегодня".

Зараз і "усиновителям", і матері, що подарувала дитину, загрожує до 15 років в'язниці, а малюка може очікувати дитячий притулок.

Хлопчик з'явився в родині Кабанюков минулої весни, коли знайома від безгрошів'я нібито подарувала їм малюка. У Ольги Кабанюк син вже дорослий, тому вона з радістю взялася за виховання, а батьком маленького Марка записали її другого чоловіка – Олександра.

"Вона сама поїхала з чоловіком до ЗАГСУ, і вони написали заяву, що він визнає себе батьком дитини", – розповіла жінка.

У свою чергу, її чоловік запевнив, що немовляті "з першого дня я віддав душу, серце, тепло, час, ми для нього робили все, постійно ходили в лікарню, лікарів викликали на будинок".

За словами завідуючої дитячим відділенням райлікарні Кіровоградської Ірини Потеряйко, Марк – дуже контактний дитина і весь персонал лікарні дуже його полюбив.

"В ліжечку дитина стоїть, іграшками грає. Контактний, коли до нього заходять все, медичний персонал дуже полюбив", – розповіла вона.

Тим часом, у соцслужбі стверджують, що забрали малюка з родини, тому що Кабанюки його офіційно не всиновили, а батьківство Олександра експертиза не підтвердила, і тому подружжю, а також біологічної матері дитини висунули підозру у торгівлі людьми. Зараз всі троє – під домашнім арештом.

"Вони між собою домовилися про те, що вона не продала дитину, а вона подарувала дитини. Це все одно вважається злочином проти дитини, проти людини", – підкреслила начальник служби у справах дітей Кіровоградської райдержадміністрації Світлана Черненко.

При цьому в соцслужбі з'ясували, що 35-річний Олександр – неодноразово судимий, ще й випиває, що підтверджують і сусіди.

"Бували і сварки, бували і п'янки, гулянки. Ну, як молоді люди", – розповіла сусідка Галина Кваша.

Між тим, юрист Людмила Бордунос каже, що Кабанюки мали всі шанси бути батьками дитини, якщо б оформили все за законом.

"Мама могла віддати дитину, якщо він їй не потрібен. Вона повинна була віддати в будинок малятка або дитячий будинок, а нинішні батьки – мали його просто усиновити", – розповіла вона.

Біологічна мати дитини не захотіла спілкуватися з журналистами.

У соцслужбі вже повідомили: дитину найближчими днями переведуть в дитячий притулок.

Відео: Дитина в подарунок (youtube.com/Сегодня)

Нагадаємо, що під Києвом горе-мати хотіла продати сина за $35 тис.