ua en ru

"На 50% довше жити": Супрун розкрила секрет довголіття

"На 50% довше жити": Супрун розкрила секрет довголіття Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Спілкування з друзями допомагає продовжити життя

Дружба позитивно позначається на здоров'я людей і здатна продовжувати життя. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що дружні контакти збільшують ймовірність прожити довше на 50%, а от відсутність друзів негативно впливає на здоров'я.

"Дружні контакти збільшують на 50% вірогідність жити довше. Так само, наприклад, як відмова від куріння. Натомість дослідження кажуть, що для самотніх людей ризик передчасної смерті з усіх причин та в цілому вони відчувають себе менш щасливими", - написала Супрун.

Вона додала, що спілкування з друзями – це ефективний знеболюючий засіб. Крім того, близькі люди можуть бути хорошими "антидепресантами".

"Друзі - ефективний знеболювальний засіб. Люди з великим соціальним колом мають вищу толерантність до болю, ніж ті, у кого менше друзів. Науковці пояснюють цей ефект викидом потужної дози ендорфінів - гормону щастя, що випускає наш мозок під час спілкування з близькими друзями. У цьому випадку ендорфіни спрацьовують як природний болезаспокійливий засіб і стимулюють задоволення", - підсумувала Супрун.

"На 50% довше жити": Супрун розкрила секрет довголіття"На 50% довше жити": Супрун розкрила секрет довголіттяСкріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розвіяла міфи про найпопулярнішою хвороби печінки.

Таакож вона розповіла, як правильно збирати гриби та що робити при отруєнні.

Про те, як українцям стати щасливішими - читайте за посиланням.

Що ви не знали про Уляну Супрун