ru ua

Перше покарання за булінг в Україні: що чекає на винуватця

Перше покарання за булінг в Україні: що чекає на винуватця Булінг в школі (колаж РБК-Україна)

Школярка виклала в Instagram непристойні фото своєї однокласниці

Закон про булінг в Україні, від якого часто потерпають діти в навчальних закладах, почав діяти з січня цього року. 11 лютого Бориспільський районний суд Київської області виніс перше історичне рішення - була покарана школярка, яка принижувала свою однокласницю, повідомила народний депутат Оксана Білозір.

Батьки дівчинки, яка опублікувала в Instagram непристойні фото своєї ровесниці, будуть покарані штрафом в розмірі 850 грн, а також повинні будуть сплатити судовий збір - 384,2 грн.

Депутат повідомила, що суд встановив особистість дитини, яка здійснила "психологічне і сексуальне насильство з застосуванням засобів електронних комунікацій щодо ровесниці".

Випадок булінгу в школі стався в ЗСШ №7 міста Бориспіль. На суді мати обвинуваченої визнала провину і просила не карати занадто суворо.

Оксана Білозір вважає, що явище, про яке багато мовчали протягом десятиліть нарешті здобуло юридично-правову оцінку та можливість розгляду в судах.

Нагадаємо, що відповідно до статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за булінг в школі накладається штраф у розмірі від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. За повторне цькування штраф становитиме від 1700 до 3400 грн.

До речі, раніше ми псиали про те, що в Харкові вчителька образила двох учениць четвертого класу. Батьки однієї з дівчаток є інвалідами по зору.

Також ми повідомляли, що в Житомирі девочки-підлітки жорстоко розправилися зі своєю ровесницею і зняли це на відео.