ua en ru

Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ кардинально змінює правила

Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ кардинально змінює правила Фото: колаж РБК-Україна

Єпископ ПЦУ Запорізький і Мелітопольський Фотій відзначив важливість заповіді любові

ПЦУ проводить реформи і вводить нові правила у православних церквах. Йдеться про спрощення дрес-коду для вірян єдиної помісної української церкви, лавках у храмах і навіть про зняття заборони на відспівування людей католицького віросповідання.

За словами єпископа ПЦУ Запорізького і Мелітопольського Фотія, в останньому випадку священикам потрібно уточнювати, чому католик звернувся до ПЦУ за проведенням обряду відспівування.

В ефірі запорізького телеканалу "UA:Перший" Фотій зазначив, що дуже важливо дослухатися голосу серця і поступати згідно із заповідями любові.

"Якщо людина хрестилася в церкві іншого підпорядкування, і померла - відспіваємо її. Навіть католика", - сказав єпископ.

Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ кардинально змінює правила

Фото: єпископ ПЦУ Фотій

Треба сказати, що представник РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату) єпископ Лука висловив незгоду з такою позицією. На його думку, у подібній ситуації священик повинен сказати родичам покійного католика, що відспівування нічого не дасть, при цьому просто постаратися їх утішити.

У питанні встановлення в церквах ПЦУ лавок для комфорту літнім людям під час богослужіння - як у католицьких костелах - а також дозвіл жінкам не покривати голову хусткою в храмі, Українська помісна церква також готова до реформ.

Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ кардинально змінює правила

Хустки жінкам у церквах ПЦУ будуть не потрібні (фото: колаж РБК-Україна)

Нагадаємо, що на початку лютого предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив про свою готовність припинити закиди з боку старшого покоління дівчатам і молодим жінкам, які без хустки прийшли до церкви поставити свічку і помолитися Богу. Глава єдиної української православної церкви заявив, що завжди говорив і говоритиме, що дорікати за це не можна.

"Я намагаюся це викорінювати", - наголосив Епіфаній.

Хустки, лавки і відспівування: ПЦУ кардинально змінює правила

Фото: Епіфаній (РБК-Україна)

Також глава ПЦУ визнав, що проведення реформ завжди є складним і болючим процесом. Він вважає, що необхідно людям пояснювати навіщо потрібні ті чи інші реформи.

Як повідомлялося раніше, 19 січня, у день Хрещення Господнього глава ПЦУ митрополит Епіфаній розповів, що українська церква вже готова до реформування.

Також ми писали про те, що на думку предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія, питання перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня поки не обговорюється. При цьому владика зазначив, що це питання дуже важливе в процесі реформування української церкви.

Додамо, що Православна церква України готова допустити представників ЛГБТ до причастя, якщо "люди покаються в гріхах".

Зауважимо також, що за словами директора Центру релігійної безпеки Дмитра Горевого, в церквах ПЦУ крім зміни цін на таїнства і свічки, також ймовірні нововведення в мові богослужіння та церковному календарі.

Нагадаємо, 3 березня парафіяни УГКЦ храму Стрітення Господнього у Львові приєдналися до Православної церкви України.