ru ua

Львівські греко-католики приєдналися до ПЦУ: всі деталі

Львівські греко-католики приєдналися до ПЦУ: всі деталі Перехід в ПЦУ здійснив прихід УГКЦ у Львові (колаж РБК-Україна)

Після конфлікту з римо-католиками парафія УГКЦ залишився без священика

У неділю, 3 березня, парафіяни УГКЦ храму Стрітення Господнього у Львові приєдналися до Православної церкви України, яка зараз зайнята реформою дрес-коду для парафіян, інформує видання ZAXID.Net

Повідомляється, що в храмі, розташованому за адресою вулиця Винниченка, 30-А, протягом останніх 17-ти років здійснювали богослужіння греко-католики і римо-католики.

Але між парафіянами конфесій виник конфлікт, в результаті чого восени 2018 року митрополит Львівської єпархії Української греко-католицької церкви Ігор Возьняк відкликав свого священика, а нового так і не призначили.

Львівські греко-католики приєдналися до ПЦУ: всі деталі

Перехід в ПЦУ здійснив прихід УГКЦ у Львові (Храм Стрітення Господнього у Львові, фото: facebook.com)

Також відомо, що греко-католики забрали ключі від храму і не пускали туди римо-католиків. В результаті УГКЦ лишилась без священика, а УРКЦ без храму - вони молилися в Курії РКЦ, яка розташована поруч.

Уу результаті, в кінці лютого УГКЦ ликвилировала свій прихід у храмі, заявивши, що "службу там проводять некатоличні священики". А 3 березня парафіяни оголосили про рішення перейти приєднатися до ПЦУ.

Нагадаємо, настоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що не вів ніякого діалогу з главою РПЦ Кирилом. За словами митрополита Київського і всієї України, на сьогоднішній день розмовляти з представниками Російської православної церкви не є можливим.

До речі, ми писали, що Томос про автокефалію та історію створення ПЦУ включать в шкільні підручники, а учні старших класів вже у квітні-травні почнуть вивчати процес становлення єдиної помісної православної церкви в Україні.