Побілка дерев: українців будуть карати за "правопорушення" вагомими штрафами

Побілка дерев: українців будуть карати за "правопорушення" вагомими штрафами
Фото: Чим обернеться побілка дерев для жителів України (Колаж РБК-Україна)

Українські власті розглядають побілку дерев як Адміністративне правопорушення

Нащодавно в Києві офіційно заборонили займатися побілкою бордюрів та дерев. Раніше вважалося, що це є відмінним захистом для рослин, а також створює в місті видимість порядку і затишку. Зараз же за незаконну побілку можна отримати значний штраф, інформує видання "Сегодня".

Тепер у скверах і парках Києва немає традиційної білої фарби на деревах. Жителі столиці вважають, що таким чином влада вирішила просто заощадити на фарбі. Втім, у комунальних підприємствах запевняють, що справа зовсім не в цьому. Більше того: там нагадали, що заборона на побілку дерев була прийнята ще кілька років тому.

"Маються на увазі липи, клени, тополі та інші дерева, які ростуть уздовж доріг. Це недоцільно для такого виду дерев. Побілка дерев застосовується переважно для фруктових насаджень", – пояснив начальник управління "Київзеленбуду" Дмитро Бровко.

"В 2010 році ще білили їх... Близько п'яти років вже не біляться. Яка-то побілка ще залишилася, але, думаю, її змиє. Заново білити ніхто не буде", – розповідає мешканка Сум Ганна.

Наголошується, що не тільки в Києві, але і в інших українських містах вже діє заборона на фарбування дерев вапном. Зокрема, в Сумах ні дерева, ні бордюри вже не фарбують більш п'яти років. А ось Черкаси не хочуть нічого слухати і за гроші місцевого бюджету займаються обелением дерев.

Аналогічна ситуація в Івано-Франківську, але там жителі проводять побілку за рахунок власних коштів. При цьому штраф за це може скласти від 850 до 1700 гривень. Втім, мешканців міста це не хвилює.

До речі, в Києві в Пущі-Водиці спиляли 300-літні дуби (фото).

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся