ua en ru

"Політичний карго-культ": блогер гостро висловився про розрив відносин РПЦ з Константинополем

"Політичний карго-культ": блогер гостро висловився про розрив відносин РПЦ з Константинополем Фото: (Колаж/РБК-Україна)

Блогер також запропонував перейменувати РПЦ в "Московську розкольницьку псевдоправославну церкву"

У понеділок, 15 жовтня РПЦ оголосила про розрив відносин з Константинополем. Про це заявив на брифінгу після закінчення синоду у Мінську голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон, повідомляє РБК-Украина. Після цього в мережі почали активно обговорювати недалекоглядне рішення РПЦ. Серед інших свою думку висловив блогер, що пише під ніком Mason Lemberg у Facebook.

Він назвав дії РПЦ "політичним карго-культом" і вважає, що таке рішення Гундяївської церкви є хорошим прикладом усвідомлення важливості Томосу.

"Це прекрасне свідчення того, що в Гундяевская секта не має нічого спільного з релігією, православ'ям і християнством взагалі. Це політичний карго-культ керований ФСБ. І цей політичний карго-культ знову і вкотре не витримав випробування українським питанням. Це для усвідомлення важливості Томосу. Уявіть якщо б якась венесуельська католицька церква перестала визнавати Папу Римського і почала молитися Мадуро.", — пише він.

Він також запропонував перейменувати РПЦ в Московську розкольницьку псевдоправославну церкву" для того, щоб краще розуміти суть її діяльності.

"А ще я пропоную називати речі своїми іменами і після завершення процедури отримання автокефалії української церкви, назвати речі своїми іменами, перейменувавши цю секту хоча б так: "Московська розкольницька псевдоправославна церква" АПД. В коментарях кажуть, що це не розрив, а якісь обмеження. На розрив вони не зважилися піти. Тим не менш, секту треба перейменовувати так, щоб ніхто не сумнівався в суті її діяльності", — додав блогер.

"Політичний карго-культ": блогер гостро висловився про розрив відносин РПЦ з Константинополем

Скріншот поста облікового запису facebook.com/mason.lemberg

Нагадаємо, що РПЦ буде карати за молитву "у невстановленому місці".

Також РБК-Україна повідомляло: Порошенко запропонує Раді передати Андріївську церкву Вселенського патріархату.

До цього ми писали, що у соцмережі коментують сварку РПЦ зі Вселенським патріархатом.

Відео: (video.rbc.ua)