ua en ru

У Польщі пообіцяли відновити зруйновані українські пам'ятники

У Польщі пообіцяли відновити зруйновані українські пам'ятники Фото: у Польщі зруйнували пам'ятник воїнам УПА (photobank.rbc.ua)

Повідомляється, що в Польщі було сплюндровано близько семи українських пам'ятників

Посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що під час зустрічі співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерского обговорювалося питання про відновлення зруйнованих українських пам'яток на півдні Польщі. Про це Дещиця заявив в інтерв'ю Укринформу.

"У ЗМІ з'явилася інформація про те, що одним з досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді, це був лише одне з питань, який узгоджений обома сторонами в цьому спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння у питаннях відновлення українських місць пам'яті на території Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року", - повідомив посол.

За його словами, в Польщі було сплюндровано близько семи українських пам'яток і їх відновлення буде відбуватися крок за кроком, з урахуванням особливостей кожного конкретного випадку і всіх юридичних процедур.

Посол додав, що під час зустрічі обидві сторони демонстрували обопільну готовність до конструктивної співпраці і визнавали, що ця напруженість не потрібна у двосторонніх відносинах між Україною і Польщею.

Дещиця підкреслив, що позитивне сприйняття УПА в Україні в жодному разі не означає антипольських настроїв, а, насамперед, сприймається як формація, яка боролася за державність України проти радянської агресії.

"Якщо в наявності будуть факти, що конкретні підрозділи або члени УПА є відповідальними за злочини проти цивільного населення, тоді це потрібно засудити. Якщо ми це зробимо, то будемо мати чисту совість і зможемо підкреслювати: УПА боролася за українську державність, але злочини проти цивільного населення є неприйнятними при будь-яких обставин, незалежно від того, хто їх здійснював. І такий підхід повинен бути універсальним не тільки по відношенню до УПА, але і до інших військових формацій різних країн", - підсумував він.

Нагадаємо, що у Польщі зруйнували пам'ятник воїнам УПА.