ua en ru

Психолог закликав українців навчитися зустрічати полонених і військових з фронту

Психолог закликав українців навчитися зустрічати полонених і військових з фронту Фото: Військові (instagram.com/military_tv_ua)

Експерт розповів, як потрібно ставитися до людей, які повернулися з полону

Українці повинні навчитися зустрічати полонених і військових з фронту. Таку думку висловив військовий психолог, голова ГО "Побратими" Артем Денисов в ефірі "5 каналу".

"Я переконаний, що сто відсотків мають люди розуміти і навчатися, як зустрічати таких людей, які повертаються додому з війни, з полону…щоб їм було комфортніше", - підкреслив психолог.

За його словами, просто обійняти і подарувати квіти для таких людей може бути не зовсім комфортна ситуація.

"Нам треба адаптуватися до цього. Не їм, а нам", - додав експерт.

Також він заявив, що в українських реаліях суспільство надто вчепилося в посттравматичний стресовий розлад. У реальності є набагато більше наслідків психотравмуючої події.

"Це може бути гостра реакція на стрес. Це може бути депресивний стан. Загалом, будь-що, що за симптоматикою схоже на симптоми ПТСР. Але нам потрібно розуміти, що цей розлад людина здобуває після травматичної події і після кризового стану повернення", – зазначив експерт.

"Нам треба усвідомлювати, що у багатьох людей, які повертаються з війни, могли бути посттравматичні розлади від того, що трапилось до війни. Бо необов’язково їздити на війну, щоб отримати посттравматичний розлад. І у багатьох людей, які живуть на мирній території і не їздили на війну, також можуть бути симптоми ПТСР", – підкреслив Денисов.

За його словами, українці мають навчитися правильно зустрічати полонених та військових з фронту.

"Наприклад журналісти не мають задавати надто особистих питань, оскільки людина може почувати себе некомфортно", – додав психолог.

Відео: Експерт розповів, як потрібно зустрічати військових з фронту (YouTube/5 канал)

До речі, українській стороні передали 74 заручника.