ua en ru

Під зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Польщі виявлені поховання

Під зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Польщі виявлені поховання Фото: facebook.com/volodymyr.viatrovych

Розкопана могила знаходиться в Грушовичах

На місці пам'ятника воїнам УПА в Грушовичах виявлено поховання. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Також він опублікував фото з місця поховань.

"Виявлені перші поховання під зламаним українським пам'ятником на кладовищі у Грушовичах в Польщі. На даний момент - дві труни. Отже, трохи більше, ніж рік тому відбулося не тільки знищення місця пам'яті, але і руйнування християнського поховання. Виправдано тоді державними органами. Ситуація складна, і це - не вирок. Вироком стане продовжувати таку політику", - написав В'ятрович.

Володимир висловив надію на тверезу оцінку ситуації з боку польського політичного керівництва та подальші дії за принципом добросусідства і демократичних і християнських цінностей.

Під зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Польщі виявлені похованняПід зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Польщі виявлені похованняПід зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Польщі виявлені похованняСкріншот (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

Нагадаємо, що Україна наклала мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт щодо польських жертв після знищення пам'ятника УПА на кладовищі у Грушовичах у квітні 2017 року.

До речі, В'ятрович пояснив, чому потрібно скасувати вихідний на 9 травня.

Термінова новина за 24 травня