ua en ru

Російські спортсмени найчастіше попадалися на допінгу в 2015 році

Російські спортсмени найчастіше попадалися на допінгу в 2015 році Фото: Російські атлети

Атлети з РФ очолили антирейтинг самих чесних спортсменів

Російські спортсмени найчастіше попадалися на допінгу в 2015 році. Про це йдеться у звіті про порушення антидопінгових правил, опублікованому на сайті Всесвітнього антидопінгового агентства.

Так, в документі йдеться про 1929 допінгові випадки, в яких були задіяні представники 122 країн і 85 видів спорту. Перше місце за кількістю порушень антидопінгових правил зайняли російські атлети - 176 осіб.

На другому місці Італія (129), на третьому - Індія (117), на четвертому - Франція (84). Представники США були запідозрені в порушенні правил у 50 випадках, це дев'яте місце.

Найбільше порушень зафіксовано серед спортсменів, які займаються бодібілдингом (270), а також легкою і важкою атлетикою (242 і 239).

Відзначимо, що в 2016 році незалежна комісія WADA під керівництвом Річарда Макларена представила доповідь про існування в РФ системи маніпулювання допінг-пробами спортсменів. На підставі висновків комісії російська команда лише частково була допущена до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, а паралімпійська команда була усунута в повному складі.

До речі, глава WADA вимагає швидше усунути росіян від зимової Олімпіади 2018.