Стало відомо про українське коріння лауреата Нобелівської премії 2018

Стало відомо про українське коріння лауреата Нобелівської премії 2018
Колаж РБК-Україна

Мати Артура Ешкіна - галичанка, а батько - виходець з Одеси

Нобелівську премію з фізики 2018 року отримав вчений Артур Ашкін за дослідження в області лазерів.

У нобелівському комітеті відзначили, що оптичні пінцети, які розробив Ашкін, можуть захоплювати частки, атоми і молекули за допомогою лазерного променя. Це може використовуватися для дослідження вірусів, бактерій та інших клітин, не пошкоджуючи їх. Також створено нові можливості для спостереження і контролю за механізмом життя.

Між іншим, Ашкін має українське коріння. Виявляється, він народився у родині емігрантів з України. Його батько, уродженець Одеси Ісидор Ешкін, емігрував разом з братом з Києва до США в 1909 році, а мати Анна походить з Галичини.

Через 10 років після еміграції Ісидор відкрив зуболікарську лабораторію, а Артур та його брат Джуліус стали науковцям: Артур - у сфері оптичної фізики, Джуліус - у сфері елементарних частинок.

Стало відомо про українське коріння лауреата Нобелівської премії 2018

Артур Ешкін в молодості (фото: columbia.edu)

Нагадаємо, президент Австрії Александер Ван дер Беллен дізнався, що має українське коріння.

Раніше Styler писав про те, що відома канадська актриса з українським корінням отримала телевізійний "Оскар" за кращу жіночу роль драматичного серіалу.

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся