ua en ru

Супрун розкрила секрет здорового та щасливого довголіття

Супрун розкрила секрет здорового та щасливого довголіття Супрун розкрила секрет довголіття (фото: easyhealthoptions.com)

Уляна Супрун порадила, як досігти гармонії та стати щасливою людиною

Уляна Супрун розкрила секрет щасливого довголіття. Свій пост у Facebook руйнівниця міфів приурочила Міжнародному дня щастя, який відзначають 20 березня.

За словами очільниці МОЗ, єдиної пігулки для щастя не існує, однак є багато різних способів отримання позитивних емоцій для досягнення гармонії.

Як з'ясували науковці, здатність відчувати щастя на одну третину залежить від генів. Проте це не означає, що ми не "ковалі свого щастя", оскільки воно залежить від виборів, що ми робимо у своєму житті.

Дослідники дійшли до висновку, що допомога іншим людям та відчуття приналежності допомагають жити щасливіше та довше. Ось кілька порад від в. о. міністра охорони здоров'я:

  1. Присвятіть себе улюбленій справі - це не обов'язково має бути робота. Долучіться до підтримки соціально важливих проектів, волонтерства, займіться улюбленим хобі, допоможіть своїм близьким.
  2. Людина стає щасливішою, коли відчуває приналежність до спільноти, громади, родини або ж до кола однодумців. Спільнота дає нам відчуття ідентичності та підтримку.
  3. Зв'язки із соціумом стимулюють розумову та емоційну діяльність і є каталізаторами хорошого настрою. Натомість ізоляція та самотність діють навпаки.

Супрун розкрила секрет здорового та щасливого довголіття

Супрун розкрила секрет довголіття (фото: facebook.com/ulanasuprun)

В. о. міністра охорони здоров'я дала кілька порад стосовно харчування і способу життя, які допоможуть віднайти щастя:

  • Будьте фізично активні, оскільки від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди - сполуки, що дарують нам щастя.
  • Стежте за своїм раціоном. Не варто, як пропускати прийоми їжі, так і переїдати. Науковці радять споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів, молочну продукцію, хумус і фалафель.
  • Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися. Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.
  • Піклуйтесь про психічне здоров’я. Щастя - не лише відсутність явних хвороб та проблем зі здоров’ям. Це також наш спокій, задоволеність життям та відсутність тривожності.
  • Якомога більше перебувайте на світлі. Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. А деякі дослідженнях вказують, що навіть яскраве світло в приміщенні, покращує настрій.

Раніше Уляна Супрун розповіла про користь і шкоду хліба на дріжджах на організм людини.

Нагадаємо, що Супрун розповіла, чому шкідливо недосипати і як боротися з безсонням.