ua en ru

У Запоріжжі з вини медиків загинула вагітна жінка

У Запоріжжі з вини медиків загинула вагітна жінка Фото: Лікарня (112-Україна)

26-річна жінка звернулася в лікарню, як тільки захворіла, але лікарі упустили тяжкий стан хворої

Медики в Запоріжжі три дні збивали температуру жарознижувальними препаратами вагітній 26-річній Катерині, замість того, щоб відвезти її в пологове відділення. Про це повідомляє ТСН.

Для 26-річної жінки дитина повинна була стати третім, вона була на шостому місяці вагітності.

Як тільки Катерина захворіла, відразу звернулася в лікарню, в якій працювала медсестрою. Її відразу ж госпіталізували, проте потім три дні збивали температуру парацетамолом.

"Останній раз я з нею розмовляв о пів на першу ночі. Вона каже: у мене температура 40, не збивається. Ось зараз крапельниця – до 39, всі. Менше вже не збивалась", - розповів чоловік Максим Глоба.

Його обурює те, що ні рентгена, ні серйозної терапії лікарі так і не призначили. Діагноз "пневмонія" встановили тільки в реанімації, куди на четвертий день Карину доставили вже в критичному стані, коли у неї почали відмовляти всі внутрішні органи.

"Людина просто згорів від температури. Від легенях не залишилось нічого за цей час", - каже чоловік.

Колеги Карини, які працюють в іншому відділенні лікарні, не розуміють, чим керувалися лікарі.

"Крім парацетамолу, їй нічого ефективного не давали. Це не лікування. Це просто зняття симптому", - дивується медсестра Діана Селіна.

"Мені здається, пропустили, що вагітній жінці не можна тут лежати. Треба було одразу в пологовий будинок", - говорить медсестра Олена Чернецька.

В пологове відділення породіллю доставили вже реаніматологи – тамтешні лікарі лише констатували загибель плода. Відчайдушні спроби врятувати хоча б жінку виявилися безрезультатними.

"протягом 50 хвилин пацієнтки не стало – з того моменту, як її привезли до нас", - каже головний лікар обласного перинатального центру Олександр Кирилюк. У стінах його закладу у минулому році успішно народили 60 жінок, яких доставили з пневмонією. Але їх усіх госпіталізували вчасно, стверджують гінекологи. У міській лікарні, де втратили тяжкий стан хворої, спілкуватися на цю тему відмовляються.

Тепер в обставинах справи розбирається спеціальна комісія. Фахівці чекають результатів експертизи, але навіть без них переконані, що медустанова не мало права госпіталізувати і лікувати вагітну.

"Вагітна жінка з підозрою на пневмонію повинна була знаходитися в обласному перинатальному центрі, згідно нормативної бази", - говорить головний гінеколог області Михайло Есаянц.

Відео: У Запоріжжі медики залікували до смерті породіллі (tsn.ua)

Нагадаємо, що чоловік вагітної Жанни Власенко, яка постраждала у страшному ДТП в Харкові 18 жовтня, рассказал як почувається його дружина і розкрив стать майбутньої дитини.