ua en ru

Жінка врятувала дітей з-під льоду: розповідь героїні

Жінка врятувала дітей з-під льоду: розповідь героїні Колаж РБК-Україна

24-річна героїня каже, що спрацював материнський інстинкт, адже вона сама мати двох дітей

В місті Снігурівка Миколаївської області жінка врятувала потопаючих в річці Інгулець дітей. Про свій героїчний вчинок вона розповіла в інтерв'ю "Стране".

Таміла Чернюк повідомила, що під час інциденту знаходилася вдома з чоловіком і дітьми. Пізніше вона вийшла на вулицю, щоб поговорити по телефону. Перед виходом накинула на себе халат і взула старі чоботи чоловіка.

Десь далеко вона чула кричи дітей, але подумала, що діти просто граються. Але діти кричали дуже голосно, так що навіть тітка почула їх крик через телефон. Вона поцікавилася у Таміли, що там відбувається. Коли Таміла повідомила їй, що діти кричать на річці, тітка порадила викликати рятувальників, але вона пішла сама.

До річки було близько 700 метрів, і Таміла добігла до неї за пару хвилин. Біля річки вона вже почула, що діти кличуть на допомогу. Вона оглянулась і побачила двох дітей, які були у воді і трималися за лід.

Пізніше стало відомо, що дівчинка і хлопчик грали біля річки, вони брат і сестра. Десятирічна Аня кинула шапку восьмирічного Дані на лід, і він поліз її доставати, але провалився. Дівчинка кинулася рятувати брата, але теж потрапила в річку.

З дітьми був також їхній двоюрідний брат, і коли вони були в крижаній воді, хлопчик стояв на березі й кликав на допомогу. Таміла Чернюк сказала хлопчикові бігти і кликати старших, а сама обережно по льоду підійшла до дітей.

Таміла зазначила, що перебувала в стані афекту і не знімаючи халат пішла рятувати дітей.

За її словами діти не вміють плавати і трималися за тонкий лід руками. При цьому, коли жінка підійшла до них ближче, то теж провалилася під лід. Але їй пощастило, і вона дістала ногами до дна.

Жінка врятувала дітей з-під льоду: розповідь героїні

Врятовані діти/Скріншот з відео: YouTube/ТСН)

Дівчинка була старша і кричала, щоб Таміла спочатку витягла її брата. Вона викинула хлопчика на лід першим, після чого витягла і дівчинку. Після цього жінка сказала дітям повзти до берега.

Після цього Таміла почала сама вибиратися з води, але лід під нею провалювався. Крім того, халат намок і був дуже важким, тому що жінці довелося його зняти, щоб вибратися.

За її словами, хлопчик сильно замерз. Він був без штанів, бо вони сповзли з нього і потонули. Він не міг іти, Таміла взяла його на руки і побігла до них додому.

Незабаром приїхали МНС, поліція і швидка допомога. Коли жінка була у дітей вдома, то попросила сусідського хлопчика, щоб він сходив до неї додому і сказав чоловікові, що з нею все в порядку. Але так як дитина була налякана, він все переплутав, і повідомив її чоловікові, що вона потонула разом з дітьми.

Чоловік був приголомшений такою новиною і побіг з дітьми до річки, але там зрозумів, що з Тамілою все в порядку. Пізніше чоловік сказав їй, що не треба було так ризикувати, а варто було кликати когось на допомогу або викликати рятувальників.

До речі, в МНС нагородили Тамилу грамотою, і сказали, що це ще не все і пізніше повідомлять, що буде далі.

Батьки дітей подякували Тамилу за спасіння їхніх чад. Батько сімейства подзвонив їй і сказав, що купить нові телефони, так як її потонули в кишенях халата.

При цьому Таміла відповіла, що не потрібно цього робити, оскільки, коли діти виростуть, то теж врятують комусь життя.

Нагадаємо, що в Одеській області в Білгород-Дністровському діти попливли на відірваній крижині.

Раніше повідомлялося, що ДСНС закликає людей не виходити на тонкий лід, і застерегти від цього дітей.