ua en ru

"Лисенята шукають дім": у Чернігівській області врятували звірів, які потрапили в капкан

"Лисенята шукають дім": у Чернігівській області врятували звірів, які потрапили в капкан Фото: Лисенята (foto-zverey.ru)

Двом лисичкам потрібен спеціальний догляд

В Чернігівській області шукають притулок двом лисенятам, яких врятували з капканів. Про це розповідає ТСН.

Двох маленьких лисенят знайшов сусід Василя Савона. Він визволив звірів з капкана і приніс до дружини Василя, Світлани, так як вона працює медсестрою, а лисятам потрібна була медична допомога.

В одній лисички була перебита лапка. Світлана допомогла пораненій тварині.

"Обробили присипкою для тварин, потім наклали лангету, шину", - розповіла рятівниця.

Лисенята живуть у Василя та Світлани вже два тижні, їх назвали Микитою і Алісою. Василь Савон розповідає, що вони готові передати звірів до зоопарку, але поки ніхто висловив бажання їх прийняти.

Найдені звірі живуть у вольєрі. У них хороший апетит. Їх раціон складається з молока і курячого м'яса.

Так як лисенята ще зовсім маленькі , відпускати їх у ліс не можна. Там звірі можуть загинути. Опікуни лисенят готові абсолютно безкоштовно передати тварин у будь-який зоопарк України. Найголовніше для Василя – це, щоб звірі могли вижити.

Київський звіринець вже відмовився від Микити і Аліси. Представники зоопарку повідомили, що не можуть їх прийняти, так як пов'язані планом селекції.

"На жаль, ми не планували лис, ми не готували під них вольєрів і у нас їх немає в плані. А дуже важливо для зоопарку не просто збирати всіх, кого приносять, а мати якийсь план", - пояснила керівник відділу наукової роботи зоопарку Марина Шквиря.

Фахівці стверджують, що для лисенят потрібен спеціальний догляд, так догляд за дикими тваринами істотно відрізняється від догляду за домашніми тваринами. Крім того, лисятам може знадобитися послуга ветеринара.

Зоозахисники нагадують, що будь-яка спроба зловити диких тварин є браконьєрство.

Відео: Порятунок лисенят (ТСН)

До речі, нещодавно ми писали про те, що з Чорнобиля в США вивезуть 200 бездомних цуценят.

Рекомендуємо подивитись: Що значить День Європи для України

Відео: video.rbc.ua