ua en ru

Марія Бурмака: "Україна дрейфує від Россії, дуже боляче відривається"

Марія Бурмака: "Україна дрейфує від Россії, дуже боляче відривається" Марія Бурмака (фото: РБК-Україна)

Відома українська співачка підбила підсумки року, що минає, та розповіла про особисті досягнення 2017-го

"Те, що країна в війні вже 4 роки, то це найболісніше. І всі побажання - вони тьмяніють перед тим побажанням, щоб в країні був мир", - говоре співачка Марія Бурмака. Styler зміг поспілкуватися з артисткою напередодні новорічних свят, щоб підвести підсумки року.

"За цей рік пішла з життя якась кількість людей, яких ми знали. На жаль! Але це відбувається кожного року. Це все одно болить, і це рана в серці, звичайно ж, - каже Бурмака. - Якщо говорити про те, чим цей рік був хорошим, бо ми все ж таки хочемо згадувати хороші речі, для мене - дуже багато чим".

За словами співачки, цього року в неї було декілька сольних концертів, блискуче зіграна програма з групою Gypsy Lyre, вийшла пара гарних відео.

"Я почала співпрацю с Вадимом Лисицею. Те, що він визнаний кращим саундпродюсером (за версією M1 Music Awards 2017 - ред.) - це і моя дуже велика радість. Тому що це людина, з якою я працюю і буду працювати. Але це буде новина наступного року", - повідомила Марія Бурмака.

Видео: Марія Бурмака & Gypsy Lyre (Live) / Повний запис концерту (YouTube/Марія Бурмака)

"Ми робимо декілька пісень з Вадимом і думаємо, з якої робити наш старт", - додала співачка.

Вона каже, що зараз так багато роботи, шо нема коли в гору глянути. Також цього року в житті зірки було багато поїздок за кордон.

"Так що я задоволена цим роком", - підсумувала артистка.

Марія Бурмака: "Україна дрейфує від Россії, дуже боляче відривається"

Фото: Марія Бурмака на церемонії вручення M1 Music Awards 2017 (РБК-Україна)

Також ми поспілкувалися з Марією про цьогорічні зриви концертів відомих українських зірок, які продовжують гастролювати в Росії.

"Найголовніше, щоб війни не було, і щоб вона закінчилася. Це найголовніше питання. Воно в моральній площині, - коментує співачка. - Якщо говорити про мене, то я, звичайно, не поїхала би кудись, тому що я прекрасно розумію, що відбувається на сході нашої країни. Осуджувати когось я теж не можу, тому що у кожного є свої думки з цього приводу, у кожного є свої рішення, і кожен чимось керується. Але це не методи, насправді, - зривати щось. Головніше - ходити на концерти українських виконавців і таким чином їх підтримувати, а не щось зривати".

Марія Бурмака: "Україна дрейфує від Россії, дуже боляче відривається"

Фото: Марія Бурмака на церемонії вручення M1 Music Awards 2017 (РБК-Україна)

Окремо проговорили про важливі підсумки року в українській музиці, особливо після впровадження квот на радіо у листопаді 2016-го.

"Критики все менше і менше. Коли тільки ввели цей закон про обов'язкову частку пісень державною мовою - зрозуміло, для чого це було зроблено. Тому що Україна дрейфує від Россії. Україна відривається, дуже боляче відривається. І в перший момент дійсно, можливо, радіостанціям не вистачало музичного матеріалу, тому що не так багато якісних великих студій", - пояснює Бурмака.

За її словами, запис в такій студії коштує досить великих грошей, але не у всіх музикантів, навіть дуже талановитих, є фінанси, щоб це зробити.

"Якісна музика - це не як написані ноти і слова; якісна музика - це як це записано, навіть на чистотному рівні. Але зараз, коли я інколи слухаю радіо, то просто вражена величезною кількістю висококласного, високоякісного матеріалу, саме записаного. І музики дуже багато. Однозначно це дуже великий плюс", - каже співачка.

Вона вважає, що якби не було цих квот, не з'явилася б в Україні така кількість нових імен у музиці. Але потрібен матеріал.

"Так, спочатку не все було рівно. Дійсно, ми слухали радіо і чули: щось звучить краще. Зрозуміло, що тут музиканти більше дозволили собі вкласти фінанси, бо вони у них були, а десь менше. Музика від цього не стає менш талановитою. Є просто студії по півмільйона, а є, наприклад, по 50 тисяч, тому зрозуміло, що запис різний. Але пройшов рік, це виправдало себе. Музикантів дуже багато класних", - підсумовує зірка.

Відео: Марія Бурмака - "Подарунок" (YouTube/Марія Бурмака)

Також Марія Бурмака розповіла про свій особистий ритуал в новорічні свята.

"Я щороку роблю ось що: коли складаю іграшки, я кладу записку, що я хочу на наступний рік. І коли я починаю вбирати ялинку, я все одно дістаю коробку з іграшками і читаю, що збулося, що не збулося. І це я роблю років десять уже", - зізналася співачка.

Привітання з Новим роком від Маріі Бурмаки:

"Я вам бажаю мати людину, з якою можна перечекати цей дощ, як співає Тіна Кароль. Це дуже класні слова. Побажати щастя? Це бажають насправді всі. Побажати миру? Це перше побажання, яке взагалі є зараз. Ми читаємо новини і знаємо, що відбувається. Особисті негаразди? Вони теж є у кожної людини. Але якщо у вас є, з ким це перечекати, це дуже велике діло. І я вам бажаю, щоб була така людина, або декілька, з ким можна перечекати цей дощ".

Відео: Марія Бурмака. Підсумки року (Styler.rbc.ua)