В Україну прийшла спека. Якщо у вас немає кондиціонера, або ви просто не хочете отримувати космічні рахунки за електроенергію через цілодобову роботу вентиляторів, ситуація здається безвихідною.
Як охолодити житло без кондиціонера, пояснює РБК-Україна з посиланням на Country Living.
Щойно на вулиці з'являється яскраве сонце, наша перша інстинктивна реакція розсунути штори, щоб впустити світло. Проте влітку це найбільша помилка, яка миттєво перетворює кімнату на теплицю. Щоб зупинити нагрівання, вікна потрібно щільно закривати ще з самого ранку, задовго до того, як температура досягне свого піку.
Використовуйте жалюзі, ролети або штори зі світлих тканин (важкі темні матеріали лише накопичують тепло). Для максимального ефекту фахівці радять використовувати світловідбивні поверхні на склі, а саме спеціальну плівку, зовнішні екрани або навіть звичайну кухонну фольгу, яка ідеально відбиває сонячні промені назад на вулицю.
Вдень ваш дім має нагадувати закриту фортецю. Відчиняти вікна можна лише ввечері, коли температура повітря на вулиці починає відчутно знижуватися. Зазвичай у літній період цей безпечний час настає після 20:00.
Саме в цей момент потрібно відчинити всі вікна, особливо на верхніх поверхах, щоб виштовхнути гаряче повітря та впустити нічну прохолоду. Найкраще працює метод наскрізного провітрювання. Просто відкрийте вікна на протилежних боках квартири, щоб створити потужний штучний протяг.
Експерти Червоного Хреста попереджають: намагатися охолодити весь будинок без кондиціонера - це марна трата зусиль. Замість цього оберіть одну найпрохолоднішу кімнату і створіть у ній "оазис".
Тримайте двері до неї щільно зачиненими. Категорично уникайте тривалого перебування на кухні, де плита та холодильник генерують додаткове тепло, або в кімнатах із великими панорамними вікнами на сонячний бік.
Якщо ви все ж використовуєте вентилятор, робіть це правильно, щоб не витрачати електроенергію даремно. Фахівці радять: