В'язні знайшли стародавній скарб під час сільськогосподарських робіт

Понеділок 03 грудня 2018 16:20
В'язні знайшли стародавній скарб під час сільськогосподарських робіт
Фото: Колаж РБК-Україна

Монети були зібрані в двох великих горщиках і заховані приблизно в 19 столітті

Ув'язнені з Плевенської в'язниці, що розташована на півночі Болгарії, виявили великий скарб османських срібних монет. Вони проводили сільськогосподарські роботи на території тюрми і натрапили на незвичайну знахідку, передає The History Blog.

Після розкопок з'ясувалося, що монети були зібрані в двох великих горщиках і заховані приблизно у 19 столітті. Усього вчені нарахували 7 046 монет вагою понад 8 кілограмів.

В'язні знайшли стародавній скарб під час сільськогосподарських робіт

В основному у скарбі перебували монети акче, які були платіжним засобом на території Османської імперії до 1687 року. Зібрані монети відносяться до різних історичних епох і, швидше за все, їх збирало не одне покоління болгар.

В'язні знайшли стародавній скарб під час сільськогосподарських робіт

За словами археолога, всі монети різні і номінальна вартість у них також відмінна. В ті часи, коли монети були заховані, за цю суму грошей можна було дозволити собі купити три будинки у Едірні, який вважався головним містом у сьогоднішній європейській Туреччині.

В'язні знайшли стародавній скарб під час сільськогосподарських робітФото: (thehistoryblog.com)

Наголошується, що це вже третій скарб з монетами, який знайшли в Болгарії у 2018 році. Монети і горщики тепер перебувають у Регіональному історичному музеї Плевєна, де вони будуть ретельно очищені, збережені і відновлені.

Раніше повідомлялося, що на південному сході Норвегії, в провінції Естфолл вчені знайшли місця поховань вікінгів. За традицією, великих скандинавських воїнів ховали на кораблі. Могилу знайшли за допомогою спеціального радара.

Раніше в Єгипті археологи виявили вісім вапнякових гробниць. Біля Великих пірамід Гізи на захід від столиці країни Каїра були помічені вісім мумій епохи фараонів.

Ми писали, що археологи виявили 500-літні гробниці з артефактами. Кілька могил виявилися розграбовані, але інші вціліли. У них були виявлені прикраси, керамічний та дерев'яний посуд, а також вироби з металу.

Відео: РБК-Україна

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся