"Що за дурниця?": Лоза назвав Ділана негідним Нобелівської премії

Фото: Боб Ділан (minnpost.com)
Фото: Боб Ділан (minnpost.com)

Одіозний російський "критик" заявив, що Боб Ділан - "містечкове американське явище"

Вручення Нобелівської премії по літературі американському поету і музиканту Бобу Ділану - помилка. Про це заявив російський віршомаз і виконавець Юрій Лоза в коментарі агентству "РИА Новости".

На думку Лози, Ділан вплинув на американську культуру, а не на світову в цілому. Крім того, вважає автор пісні про маленький пліт, як композитора Ділана взагалі розглядати не можна.

"Велика американська пісенна традиція - це зовсім не велика російська пісенна традиція. Наш Висоцький більш значущий для Росії, припустимо, ніж Ділан для Америки, але ніхто ж Висоцького не розглядає. Премія стає кишеньковою американською. Який внесок у світову культуру зробив Ділан, крім американської? Давайте запитаємо півтора мільярда китайців, який внесок Ділан зробив їх культуру. Напевно, жодного", - сказав Лоза.

Він також зазначив, що, на його думку, Ділана не можна розглядати як композитора.

"Його мелодії не грають оркестри по всьому світу, як композитора його розглядати не можна. Мені він завжди був нецікавий, тому що мелодії у нього ніякі. Скажімо так, це соціальне явище, він дуже близький до бардів наших, які співають пісні, схожі один на одного. Це такий великий американський бард... Американці - це вони вважають, що він заслужив світову премію. Раз американський і великий - то світовий. Що за дурниця?" - додав російський "критик".

Нагадаємо, що Нобелівську премію з літератури за 2016 рік отримав Боб Ділан "за створення нових поетичних виразів у великій американській пісенної традиції".

До речі, Styler зібрав кращі цитати Боба Ділана.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся