ua en ru

Названо види чаю, які можуть провокувати різкий стрибок артеріального тиску

Названо види чаю, які можуть провокувати різкий стрибок артеріального тиску Який чай підвищує тиск (freepik)

Фахівці розповіли, що два популярних види чаю можуть викликати різкий стрибок артеріального тиску після вживання.

Високий кров’яний тиск є згубним станом, з яким тісно пов’язана схильність до серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт і інсульт, пише Ukr.Media.

У підвищеного артеріального тиску немає явних попереджувальних ознак, тому вкрай важливо стежити за показниками тиску.

Зокрема, деякі сорти чаю сприяють тимчасовому підвищенню артеріального тиску, у першу чергу, через концентрацію у них кофеїну.

Який чай підвищує тиск

Різке підвищення артеріального тиску з'являється незабаром після приймання зеленого і чорного чаю. Підвищення систолічного і діастолічного артеріального тиску з'являється через 30 хвилин після приймання напоїв. Стрибок тиску, який є можливим після випитого чаю, перевершує те збільшення рівня артеріального тиску, яке спостерігається у людей після приймання кави.

Водночас зростання тиску після чаю досить швидко припиняється. Через 60 хвилин після вживання напою показники кров’яного тиску повертаються до свого колишнього порогу. Однак, у людей, які регулярно п’ють чай, організм не схильний реагувати на тиск.

Кофеїн у зеленому чаї може підвищити кров’яний тиск у людей з вже наявною гіпертонією.

Експерти рекомендують з обережністю пити чай людям, які вживають його рідко і до того ж мають хронічні серцево-судинні патології. Також не слід пити міцно заварені чаї. Їх вживання може бути корисним лише за наявності тиску, за якого погіршується самопочуття і знижується тонус.