ua en ru

Перехід на літній час 2017: коли українці переведуть годинники

Перехід на літній час 2017: коли українці переведуть годинники Фото: Переведення годинника на літній час 2017 Україна

Переведення годинника на літній час 2017 в Україні відбудеться в кінці березня. Детальніше про те, коли годинник переводять на годину вперед - в матеріалі Styler.

З приходом весни все більш актуальним стає питання, коли відбудеться переведення годинників на літній час 2017. Україна, як і багато інших і країн світу, перейде на літній режим часу в останні вихідні березня. Коли і о котрій стрілки годинника необхідно перевести на годину вперед і як простіше адаптуватися до зміни часу, розповість Styler.

Переведення годинника на літній час в 2017 році

В Україні, згідно з постановою Кабінету Міністрів № 509 від 1996р. "Про порядок обчислення часу", щорічний перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня.

У 2017 році переведення стрілок годинника на одну годину вперед відбудеться о 03:00 26 березня. На даний момент в Україні діє стандартний час, званий "зимовим", встановлений о 04:00 30 жовтня 2016 року.

Історія переведення годинників

Перехід на літній час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби і для економії енергоресурсів. Практика переведення годинників йде глибоко в минуле. Ще древні римляни використовували різні часові шкали для різних пір року, в залежності від тривалості світлового дня.

Перехід на літній час в Україні в 2017 році - 26 березняФото: Перехід на літній час в Україні в 2017 році - 26 березня

В кінці 18-го століття переходити на літній час запропонував Бенджамін Франклін, а в 1916 році Німеччина стала першою європейською країною, яка навесні перевела стрілки годинника. У наступному році до неї приєдналася Англія та інші країни Європи.

Республіки в складі СРСР почали практикувати щорічну зміну літнього та зимового часу з 1981 році. На території Української РСР перший перехід на літній час відбувся 1 квітня 1981 року.

В незалежній Україні переведення стрілок годинника здійснюється два рази на рік, починаючи з 1992 року. Восени 2011-го. урядом України було прийнято рішення про скасування сезонного часу і встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2. Останнє переведення стрілок повинно було відбутися в жовтні 2012 року, проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами: влітку різниця з часом за Гринвічем складає +3 години, а взимку +2 години.

Реакція організму на зміну часового режиму і як до цього адаптуватися

При переведенні стрілок годинника на годину вперед ритм життя багатьох людей збивається. У перші дні відчувається дискомфорт, порушується режим сну і погіршується самопочуття. Експерти рекомендують поступово звикати до зміни часу. Позитивним моментом при переведенні стрілок годинника є те, що зміна часу відбувається у вихідні дні. Це допомагає хоча б трохи зменшити стрес для огранізму.

Звикнути до зміни біоритмів допоможуть правильне харчування і здоровий сонФото: Звикнути до зміни біоритмів допоможуть правильне харчування і здоровий сон

Вже цієї неділі спати доведеться на годину менше, адже 26 березня відбудеться перехід на літній час 2017. Україна переведе стрілки годинника вперед на одну годину рівно о 03:00.

Щоб мінімізувати негативний вплив часового зсуву на організм, медики рекомендують почати готуватися до цього заздалегідь. За кілька днів до переведення годинників і в перші тижні після переходу на літній час бажано лягати спати на 1-1,5 години раніше звичайного, багато гуляти на свіжому повітрі, дотримуватися здорового харчування і вживати більше вітамінів. Також слід обмежити в раціоні кількість кави і чорного чаю, виключити алкоголль. Це допоможе швидше адаптуватися і втягнутися в новий режим дня.