Повноцінні права: жителів України можуть зобов'язати реєструвати домашніх тварин

Повноцінні права: жителів України можуть зобов'язати реєструвати домашніх тварин
Фото: Тварини (pixabay.com/aihaaihaaiha2)

В Україні хочуть на законодавчому рівні заборонити використовувати тварин для жебракування

В Україні пропонують внести зміни в законодавчі акти для запровадження обліку безпритульних домашніх тварин. Зокрема, передбачається проведення чіпування і реєстрації усіх домашніх улюбленців. Про це свідчить проект закону №7220 на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що мета законопроекту – запровадження обліку і ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації в введену єдину державну електронну базу даних тварин.

"Тільки механізм адекватної відповідальності за неналежне утримання тварин здатний врегулювати такі питання, як зниження рівня конфліктності населення і запобігання жорстокості по відношенню до тварин", – сказано в тексті.

Також пропонується включити норми про заборону використання тварин на випробувальних мисливських станціях, для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Крім цього депутати хочуть заборонити розведення домашніх безпородних тварин, використання тварин для заняття жебрацтвом, торгівлю домашніми або опікуваними тваринами в громадських місцях, не відведених спеціально для цих цілей, або без ветеринарних документів, передбачених законодавством про ветеринарну медицину, умертвіння вагітних самок тварин, умертвіння тварин за участю або в присутності неповнолітнього.

При цьому із Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" хочуть виключити такі пункти, як регулювання чисельності тварин з застосуванням методу евтаназії, умертвіння новонародженого приплоду тварин і т. д., встановлення плати (адміністративний збір) за проведення реєстрації домашніх або безпритульних тварин.

За державну реєстрацію домашніх або безпритульних тварин пропонують ввести адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

До речі, господар кота, який зробив тварині татуювання, знайшов собі виправдання.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся