Підвищення пенсій з 1 березня: кому не додали грошей

П'ятниця 01 березня 2019 22:07
Підвищення пенсій з 1 березня: кому не додали грошей
Фото: pixabay.com

Виплати не проіндексували декільком категоріям пенсіонерів

З 1 березня пенсії в Україні були підвищені більш ніж 8 мільйонам пенсіонерам. При цьому деякі пенсіонери не потрапили під цю індексацію. Про це повідомляє "Сегодня".

За словами головного виконавчого директора Української федерації страхування Галини Третьякової, підвищення не отримали особи, яким пенсія нараховується не на підставі закону "Про державне пенсійне страхування", а інших законів, таких як закон про судоустрій або про держслужбу.

Іншими словами індексація пенсій не торкнеться прокурорів, депутатів і наукових діячів. Крім того, підвищення пенсій не варто чекати і заслуженим працівникам, тому що їх пенсії вважаються на окремих підставах.

Експерт також розповіла, що пенсія не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів - 14 970 гривень. Тому якщо після індексації пенсія виявиться вище цього рівня, то ніякого зростання не буде.

За словами економіста Олексія Куща, індексація пенсій проведена з урахуванням зміни інфляції та середньої зарплати.

Експерт зазначив, що найбільше підвищення пенсій отримають пенсіонери зі стажем 30 – 35 років. Вони отримували 1 800-2 400 гривень, але їх чекає найбільша індексація у розмірі 20 – 25%, що означає, що їх пенсія зросте на 400 – 600 гривень.

При цьому найнижче підвищення буде у тих громадян, пенсії яких розраховувалися, виходячи з зарплат за останні 10 років. У такому разі індексація буде на рівні 200 – 300 гривень.

Кущ заявив, що індексація повинна нівелювати дисбаланс у виплатах тим пенсіонерам, у яких основна частина трудового стажу припала на часи СРСР і 90-і роки.

Нагадаємо, що Петро Порошенко розповів, скільки пенсіонерів в Донецькій області отримають підвищену пенсію.

Раніше повідомлялося, що українцям істотно збільшать виплати багатодітним сім'ям.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся