Покращення не відчують: доходи українців різко зменшаться

Покращення не відчують: доходи українців різко зменшаться
Фото: Зарплата в Україні (РБК-Україна)

В той же час ті, хто працює, не відчують ніяких поганих змін, каже експерт

Наприкінці минулого року експерт Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж, разом з колегами почав вимірювати купівельну спроможність для різних верств населення.  Про це він розповів у коментарі для Styler.

"Ми стали вимірювати купііельну спроможність для тих, хто живе на пенсію, на мінімальну зарплатню та на середню зарплатню. Можу сказати, що за підсумками 2018-го року ми побачили, що купівельна спроможність на мінімальну заробітну плату фактично не зростала, але і не впала: вона залишилася однаковою", - каже він.

Що стосується пенсій, то люди, які живуть на пенсію, почали отримувати менше, ніж зростають ціни на продукти харчування і на послуги ЖКГ, каже експерт.

Це означає, що їхня купівельна спроможність у 2018-му році впала десь вполовину від зростання цін.

Покращення не відчують: доходи українців різко зменшатьсяФото: "Купівельна спроможність на мінімальну заробітну плату фактично не зростала, але і не впала" - експерт (РБК-Україна)

"Ми також рахували, що навіть за підсумками чотирьох років, пенсія зростала в два рази повільніше за вартість продуктів. Ця тенденція буде продовжуватися і в цьому році через те, що зростання пенсії зараз відбувається менше, ніж майбутній рівень інфляції, і менше, ніж буде зростання цін на продукти харчування", - каже Олексій Дорошенко.

Що стосується середньої заробітної плати, то її купівельна спроможність, скоріше за все, залишиться на тій самій відмітці.

"Тому що зростання цін на продукти харчування буде в середньому на 12%, а зростання реальної середньої заробітної плати – також на рівні 12%. Тому ми з вами побачимо, скоріше за все, паритет. Але це той випадок, коли для людей з найнижчими статками ситуація буде погіршуватись, а ті, хто працює, скоріше за все, цього не побачать. Ймовірніше за все, вони будуть жити так, як жили у 2018 році. Але й покращення не відчують", – каже експерт.

Нагадаємо, раніше розвінчали міф про середню зарплатню в Україні.

Крім того, експерти розповіли, чому зростуть тарифи на газ і як при цьому платити менше.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся