ua en ru

"Запали свічку": Турчинов заклмкав українців вшанувати пам'ять жертв Голодомору

"Запали свічку": Турчинов заклмкав українців вшанувати пам'ять жертв Голодомору Фото: Українців закликали запалити жалобну свічку (facebook.com)

Традиційно в останню суботу листопада у кожному вікні загорається асвічка, нагадуючи про душі померлих

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов звернувся до співвітчизників з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів, нагадавши, як наказ про вилучення в селян хліба виходив безпосередньо від керівництва СРСР.

"Сьогодні День пам'яті жертв голодоморів... Голодомор – одна з найжахливіших злочинів в історії людства. Мільйони наших співгромадян загинули, тисячі сіл опустіли", - нагадав він.

Політик провів паралелі між Сталіним і Путіним, який за прикладом кривавого попередника намагається знищити Україну і українців.

"Запалимо сьогодні о 16:00 свічку, щоб вшанувати пам'ять українців, які загинули під час Голодомору. Вічна пам'ять..." – закликав Турчинов.

Відзначимо, що в суботу, 26 листопада, на всіх державних установах України приспущені державні прапори України, а на радіо і телебаченні обмежено проведення розважальних заходів.

Перші особи держави і глави українських церков пом'янули жертв нелюдських дослідів над народом у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору в Києві.

Нагадаємо, звертаючись до українців із закликом вшанувати пам'ять померлих, президент Петро Порошенко заявил, що їхні жертви були не марними.