ua en ru

Водіям на замітку: змінюють процедуру проведення техогляду

Водіям на замітку: змінюють процедуру проведення техогляду Фото: колаж РБК-Україна

Нововведення почнуть застосовувати з 1 травня

Українських водіїв чекає чергове нововведення - через фальсифікації протоколів перевірки техогляду з 1 травня буде змінено порядок його проходження. Як повідомили в прес-службі Головного сервісного центру МВС України, оновлять формат документа, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки техстану.

Зазначається, що ці нововведення дозволять мінімізувати фальсифікації протоколів ОТК.

"Також, контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації незабаром стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування", - йдеться в сообщиении.

Так, з 1 травня паперовий бланк протоколу видаватиметься суб'єктами здійснення ОТК в комплекті із самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації (RFID). Власник авто має закріпити підпис у правій верхній частині вітрового скла.

В уряды вважають, що це буде забезпечувати дистанційний автоматичний нагляд з боку контролюючих органів.

У прес-службі також зауважили, що якщо власник авто отримав бланк протоколу ОТК до набрання чинності даних змін, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Водіям на замітку: змінюють процедуру проведення техогляду

Техогляд (Фото: rbc.ua)

На сайті Головного сервісного центру МВС - hsc.gov.ua/map-otk - можна ознайомитися із мапою суб'єктів ОТК, переглянути основну інформацію про них і вибрати найближчий за місцем розташування.

Нагадаємо, що обов'язковому технічному контролю підлягають певні категорії транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому русі та пройшли держреєстрацію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді готують законопроект про обов'язковий техогляд авто з 2020 року.

Також ми писали про те, що в Україні за нехтування обов'язковим техоглядом автомобілів, який уряд хоче запровадити з 2020 року водіїв чекає накладення санкцій. Так, власники ТЗ, які не виконають черговий обов'язковий техогляд, проводиться кожні два роки, або відмовляться надати свідоцтво про придатність авто до експлуатації, будуть змушені заплатити штраф у розмірі 1700 гривень.Якщо водій їздить на непридатною до експлуатації машині, покарання передбачено більш серйозне.