ua en ru

"Чому б нам не спробувати?": названий головний страх Путіна в Україні

"Чому б нам не спробувати?": названий головний страх Путіна в Україні Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Путін боїться демократії в Україні

Журналістка, історик і лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбаум розповіла, чого найбільше боїться президент РФ Володимир Путін в Україні. Про це вона повідомила в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"Я не думаю, що він настільки зацікавлений в Російській імперії, скільки він зацікавлений у поверненні радянських позицій на світовій арені. Отже, давайте будемо трохи точніше. Я думаю, йому це цікаво. І він намагається це зробити декількома різними способами. І пам'ятайте, що він працює з позиції слабкості. Оскільки його країна з відносно невеликою економікою, яку можна порівняти, мабуть, з Італією, але абсолютно точно не з ЄС або США. Використовуючи більш обмежені інструменти, він намагається зіграти свою роль на світовій арені, і він намагається це зробити за допомогою війни в Україні, за допомогою війни в Сирії. Це, мабуть, його мета. Отже, якщо ви хочете назвати це відродженням імперії... Так, не можна сказати, що це Російська імперія, але я думаю, що він хоче зіграти своєрідну суперроль в світі", - сказала Епплбаум.

За словами журналістки, побоювання Путіна є ідеологічними.

"Я думаю, що найбільше побоювання Путіна щодо України насправді є ідеологічним. Подивіться, якщо б Україна стала демократичною, успішною, квітучою, де дотримуються норми права, де борються з корупцією, країною, яка інтегрована в іншу частину європейського континенту, економічно і політично, тоді я думаю, що росіяни скажуть: якщо Україна змогла це зробити, яка настільки близька нам, то чому б нам не спробувати? Путін бачить цю ідею про демократичну Україну, європейську Україну як ідеологічну загрозу для себе", - сказала журналістка

Як раніше повідомлялося, російська зірка зізналася у вічній любові до Путіна.