ru ua

Фільм українського режисера Лозниці викликав захват у Венеції

Фільм українського режисера Лозниці викликав захват у Венеції Фото: Лозниця

Документальний фільм "Подія" називають відображенням історії "Майдану" в Україні

Для показу на 72-му Міжнародному кінофестивалі у Венеції український кінорежисер Сергій Лозниця привіз стрічку, яка оповідає про протестному русі в Ленінграді в 1991 році. Кінокритики вже дізналися в документальному фільмі мотиви сучасних подій в Україні.

"Подія взагалі виглядає таким приквелом "Майдану". Це потрібно показувати в Києві на великій площі, для наочності. Люди брали фільм дуже гаряче. Овація була довгою", - сказав про фільм кінокритик Андрій Алфьоров, який присутній на кінофестивалі.

Алфьоров зазначив, що на прес-конференції Лозниці були переважно іноземці - українців на фестиваль приїхало мало, а росіяни акцію з участю режисера з Києва проігнорували. В інтерв'ю порталу Cultprostir кінокритик поділився яскравими враженнями від перегляду фільму українського режисера.

"Двічі на нього ходив. Через зняту майже чверть століття тому хроніку трьох днів безвладдя в тоді ще Ленінграді, Лозниця говорить про самому актуальному длня нас. Там абсолютно геніальний груповий портрет людей, які вийшли на Двірцеву площу".

Ще один документальний фільм про події в Україні "Зима у вогні: Українська боротьба за свободу" представлений в програмі фестивалю у Венеції режисером Євгеном Афинеевским.

До речі, Руслана Лижичко назвала свої улюблені твори українських авторів.