ru ua

Фахівці "розшифрували" "Чорний квадрат" Малевича

Фахівці "розшифрували" "Чорний квадрат" Малевича Фото: "Чорний квадрат" Малевича в Третьяковській галереї в Москві

Під відомим полотном, яке экпонируется в Третьяковській галереї, дослідники знайшли друге зображення. Крім того, в Третьяковці виявили, що під "Квадратом" знаходяться два барвистих шару, а не один, як вважалося раніше

Експерти галереї провели велике дослідження картини Казимира Малевича «Чорний квадрат» і зробили два відкриття: виявили ще одну картину відомого художника і напис, зроблений олівцем, яку вважають авторської.

"Первісне зображення - це кубофутуристическая композиція, а лежить під "Чорним квадратом", колір якого ви бачите в кракелюре, - це протосупрематическая композиція", - сказала фахівець відділу наукової експертизи Третьяковської галереї Катерина Вороніна.

Фахівці "розшифрували" "Чорний квадрат" Малевича

Фото: Збільшений під мікроскопом шар "Чорного квадрата" Малевича

Також авторам дослідження вдалося розшифрувати напис на "Чорному квадраті", яку вважають авторській: вона, на думку музейників, звучить як "Битва негрів в темній печері". Це, ймовірно, алюзія на полотно французького письменника і ексцентрика Альфонса Алле, написане в 1882 році. Його картина називається "Битва негрів в темній печері пізно вночі".

Фахівці "розшифрували" "Чорний квадрат" Малевича

Фото: "Битва негрів в темній печері глибокій вночі" Альфонса Алле

"У Малевича складний заплутаний почерк, і деякі букви пишуться однаково: "н", "п" і навіть "та" у деяких текстах дуже близькі за написанням. Ми працюємо над другим словом. Але те, що перше слово "битва", ви все можете перевірити, переконавшись у цьому в експозиції", - прокоментувала Вороніна.

У 2015 році "Чорного квадрату" виповнюється 100 років.

До речі, портрет Мао Цзедуна авторства Енді Уорхола пішов з молотка за $47,5 млн.