ua en ru

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей Фото: Топ-5 книг, які навчать дитину нестандартно дивитися на речі (колаж Styler.rbc.ua)
Автор:

Невидима одяг і діти, які не люблять одягатися, улюблені тварини відомих ілюстраторів, охорона навколишнього середовища в картинках, ельфи і круті підлітки

Сучасних дітей важко чимось здивувати. Книги конкурують з інтернет-іграми, телебаченням, розважальними центрами. Однак є такі художні твори, які вчать, як ніщо інше, базовим і дуже важливих речей. Але вчать весело і незвично. Про книгах з нестандартними поглядами на речі читайте в нашому огляді.

"Магазин невидимих речей. The Shop of Invisible Things" Іван Андрусяк, Фонтан Казок, 2016

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Книга-білінгва - українською та англійською - розповідає у віршованій формі історію маленької Лялі. Ляля, як і багато дітей, любить ходити голяка. Вона не слухається батьків і йде до уявного магазину невидимих речей. Там вибирає той одяг, яка їй найбільше подобається. Це мила і смішна історія про цікавий і трохи неслухняного малюка. Ілюстрації для книги зроблені у вигляді зшите з клаптиків тканини аплікації.

"Моя улюблена тварина" Ерік Карл, Кар'єра Прес, 2016

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Ерік Карл, відомий ілюстратор і автор дитячого бестселера - книжки-картонки "Дуже голодна гусениця" - придумав новий проект. Для нього він попросив своїх друзів-ілюстраторів зі всього світу намалювати і розповісти про своєму улюбленому тварину. Вийшла цікава, дуже яскрава книжка з напівфантастичні істотами.

Адже хто знає, що коїться в головах у цих художників? Наприклад, чех Петер Сис на повному серйозі розповідає про традиції у його країні на Різдво купувати карпов з бочок на вулиці. А ось Мо Віллемс, американський художник, зізнався, що його улюблена тварина — нижнеамазонский неотропический хлопоглаз.

“Три "П". Повторне використання, помірність, переробка", Нурія Року, Навчальна книга — Богдан, 2014

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Ця книга для самих маленьких розповідає про дуже важливі речі, а саме про забруднення навколишнього середовища. Іспанський автор Нурія Року створила цілу серію невеликих книжечок для пояснення дуже простих, на перший погляд, речей, про органи почуттів, сімейному дереві або стихіях. Книга про переробку займає в серії особливе місце. У ній пояснюється, як важливо дбати про Землю і навколишньому середовищу в цілому. Йдеться про дбайливе і помірному використанні ресурсів, повторному використанні, переробці паперу, скла, консервних банок. Всі процеси показані в картинках. Є також такі практичні розділи, як, наприклад, "що ти і твоя родина може зробити" для захисту навколишнього середовища. Сумлінних громадян слід виховувати з дитинства.

"Щоденник ельфа" Наталка Малетич, Видавництво Старого Лева, 2015

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Ця книга - підтвердження того, що ельфи живуть не тільки в скандинавських казках, але і в зовсім українських історіях. Історія розповідає про те, що всі діти народжуються ельфами. У школі вони навчаються зміцнювати свої прозорі крила, добре літати і знаходити взаєморозуміння з дорослими ельфами, батьками. Діти-ельфи так само ходять в школу, як і звичайні діти. Пишуть самостійні, кидаються сніжками і вплутуються в пригоди.

"Хто проти суперкрутих" Аугільд Сульберг, Видавництва Старого Лева, 2016

Топ-5 незвичайних книжкових новинок для дітей

Це майже традиційна історія про життя підлітків. 12-річна Ганні Беа вважає себе негарною. Ну хто ж себе таким не вважав у цьому ніжному віці? До того ж, суперкруті дівчата-однокласниці сміються над її очками і зовнішністю. Єдиним порятунком для Ганні є її друг Нільс. Проте книга не про це, а про здатність протистояти перешкодам, бути впевненим у собі і внутрішньо дорослішати. Незважаючи на те, що герої мають незвичайні для нас імена, проблеми у норвезьких підлітків ті ж, що і у наших.

До речі, ми підготували топ-10 книг, які читали українці в квітні.