ua en ru

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн Фото: Vernadsky Challenge роздав 2 мільйони гривень авторам найкращих стартапів (скріншот vernadskychallenge.com)

На інженерному конкурсі Vernadsky Challenge три кращих стартапу отримали гроші за розробку бездротової зарядки, браслет-зберігач паролів, прилад для діагностики серцево-судинних захворювань

Для участі в конкурсі Vernadsky Challenge було подано 216 заявок, від інженерів з різних країн. Призовий фонд 2 мільйони гривень розділили між трьома кращими проектами.

Найбільше заявок для участі в конкурсі Vernadsky Challenge надійшло від вчених, інженерів і підприємців з Києва, але були також проекти з Казахстану, Білорусії, Ізраїлю, Албанії, Індії та Вірменії. Ініціатори конкурсу - Максим Поляков з Noosphere Ventures і Дмитро Шоломко, директор українського Google. До журі конкурсу входили Алекс Нестеренко з АРТКБ, Максим Поляков, голова наукового парку при КПІ Володимир Гнат, фізик Антон Сененко та інші.

У фокусі інтересів конкурсу проекти в таких областях як:

  • космічні технології;
  • альтернативна енергетика;
  • агропромислова техніка;
  • медичне обладнання;
  • робототехніка;
  • нові матеріали металургії;
  • геологорозвідка, проекти у сфері ефективного природокористування;
  • ігрові платформи, програмне забезпечення для фінансових та інженерних комунікацій;
  • системи обробки, зберігання і передачі великих масивів даних;
  • комплекси та системи військового призначення;
  • системи управління транспортом;

Перше місце в конкурсі зайняв проект Івана Чуби під назвою Technovator XE, який представляє собою пристрій для бездротової зарядки, що дозволяє одночасно заряджати до чотирьох гаджетів в радіусі 5 метрів. Переможцю дістався грант у розмірі 800 тисяч гривень.

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Фото: Пристрій для бездротової зарядки смартфонів (technovator.co)

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Фото: Заряджає мобільні устрйоства в радіусі 5 метрів (technovator.co)

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Фото: Підтримує одночасну зарядку 5 пристроїв (technovator.co)

Друге місце і приз у 600 тисяч гривень від Vernadsky Challenge отримав проект Hideez Band. Розробка являє собою "розумний" браслет, який здатний запам'ятовувати існуючі та створювати нові паролі, включати і вимикати цифрові пристрої на Android і Windows за допомогою Bluetooth-з'єднання. Гаджет також може зберігати ключі до цифрових документів. Крім основної нагороди, Hideez Band дісталося ще 200 тисяч гривень в качесвте призу глядацьких симпатій.

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Фото: Браслет зберігає і генерує паролі для ПК або телефону (hideez.com)

Проект кафедри радіоелектронних апаратів і телекомунікацій Хмельницького національного університету зайняв третє місце в конкурсі з пристроєм під назвою "Біотон". Це медичний прилад для діагностики серцево-судинних захворювань. "Біотон" вимірює еластичність артерій, тиску та пульсу з використанням нових неінвазивних методів, при цьому, за словами творців, він вчетверо дешевше, ніж європейські аналоги. Творці тестера отримали за свою розробку приз у 400 тисяч гривень.

Українські стартапи отримали гранти на 2 млн грн

Фото: Кафедра Хмельницького університету посіла третє місце у конкурсі з медичним приладом "Біотон" (noosphereengineering.com)

Читайте також: українці придумали чотириразовий прискорювач завантаження зображень.