ua en ru

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото)

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото) Фото: (Чапала Анна / УНІАН)

Вельдар Шукурджиєв покинув будинок через тиск ФСБ, після чого відправився на фронт

У мережі розповіли зворушливу історію про те, як організатор Українського культурного центру в Криму пожертвував кар'єрою, будинком і майбутнім на окупованому півострові на користь України. Історію про Вельдара Шукурджиєва розповіли в співтоваристві фонду "Повернись живим" у Facebook.

"Все, що могли віддати Україні, ми віддали. І, сподіваюся, ще багато чого зробимо, і наша сім'я буде корисна", – говорить Вельдар Шукурджиєв.

Боєць ВСУ, який з початку війни захищає українські кордони, розповів, чому йому довелося тікати з Криму. Він був змушений покинути будинок через тиск з боку ФСБ.

"Важко про це згадувати, не те, що розповідати... Ідея створити Український культурний центр прийшла після анексії. Я зрозумів, що потрібно об'єднуватися для того, щоб хоч якось протистояти цій зовнішній агресії. Адже це - Україна, ми за паспортом українці. Ми планували займатися вивченням культури, обрядів, традицій, у планах було побудувати музей Віри Роїк. Робили ремонт у церкві Київського патріархату в Сімферополі. І нас почали розколювати зсередини. Когось ловили на вулицях і били, списуючи це на хуліганство, інших постійно смикали в поліцію на допити, кого-то хапали і тягли в підвали ФСБ. І так половина людей відпала, сказали: "Ви тримайтеся, ми з вами, хоч ви нас ніколи і не побачите", — додав він.

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото)

Фото: (facebook.com/backandalive)

Вельдар згадує, що в рідному Криму окупанти відкрили на нього справу про нібито підготовку теракту, після чого неодноразово проводили обшуки в його будинку. Вони навіть намагалися перекваліфікувати його справу як "екстремізм", після чого багато разів погрожували і "рекомендували" покинути півострів.

"В останній раз попередили, що у мене є тиждень, щоб виїхати. Сказали: "Можливо, ми тобі дозволимо заїхати в 2030 році, або ти повториш долю тих, хто зараз сидить в тюрмах". Я подумав, що, напевно, більше користі принесу Україні, якщо поїду. На той момент я вже успішно евакуював сім'ю – сина, двох дочок і дружину", — згадує військовослужбовець.

Вельдар покинув півострів у січні 2016 року. І практично відразу пішов воювати. Потрапити в армію він намагався з 2014 року, але йому відмовляли з різних причин: троє дітей на утриманні, вік, стан здоров'я, так і кримська прописка викликала підозру.

"Для мене було важливо потрапити в тоді ще зону АТО офіційно, хоча були можливості вступити в різні добровольчі батальйони. Мене взяли на службу тільки на четвертий раз і тільки, коли підключив своїх знайомих, які могли допомогти".

Він також розповів, що ніхто не розуміє, як батько двох дочок міг вирушити на фронт.

"У мене дві дочки, і на два класу я – єдиний батько-атошник. І там не розуміють: чому ваш тато пішов воювати? Мирна частина нашої України навіть не підозрює, що тут відбувається. Ми перебуваємо приблизно за 30 кілометрів до найближчого містечка в Донецькій області. На цих кілометрах йшли бої, кров наших солдатів, стоять хрести, а зараз це – 30 кілометрів тилу", - каже він.

Вельдар додав, що, коли йому виповниться 50 років, він повернеться в рідний український Крим.

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото)

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото)

"Віддав усе": в мережі розповіли зворушливу історію бійця ЗСУ, який пожертвував будинком (фото)

Скріншот поста облікового запису facebook.com/backandalive

Нагадаємо, що у мережі показали щасливі моменти з життя бійців в ООС.

Раніше в мережі розповіли про бійця, який з 2014 року воює на фронті.

А також ми розповідали історію воїна АТО, у якого довго не було позивного.

Відео: (video.rbc.ua)