ru ua

Боєць "Айдара" розповів, чому пішов на війну

Боєць "Айдара" розповів, чому пішов на війну Фото: Юрій Свинтуховський (facebook.com/jura.svintuchovskii)

Український воїн поділився історією про те, як потрапив з Праги в АТО

Юрій Свинтуховський з Рівного розповів, чому пішов на війну. Хлопець, який довгий час жив у Чехії, в один день кинув забезпечене життя і пішов служити в "Айдар". В АТО Юрій отримав позивний "Прага", повідомляє "057.ua".

Боєць, закінчивши школу-гімназію, у 2004-му вступив в аграрний коледж. Після закінчення навчального закладу, в 2007 році, він виїхав у Чехію.

"Там була сестра, і я поїхав подивитися, як живуть інші люди, попрацювати, пожити, відкрити щось нове для себе, розширити свій кругозір. Я був менеджером з продажу на великому складі. Непогано заробляв. Постачав продукти в супермаркети і магазини. Почав працювати у 2007 році і закінчив у 2012 році. У тому ж році одружився, народилася у мене донька Софія, а потім я розлучився з дружиною", - розповів "Прага".

З дружиною вони були разом півтора року, однак "не зійшлися характерами".

Історію про те, як потрапив на війну, Свинтуховський назвав "смішною".

"Я приїхав з Праги до Рівного, щоб продовжити візу. Подав документи і вийшов, щоб прогулятися містом. Проходжу повз військкомату, і розумію, що настав мій час. Заходжу і воєнкому з порога кажу – хочу в "Айдар", воювати. У той же день пройшов комісію, потім навчання і через два місяці я був на фронті. Потрапив в роту РВП (рота вогневої підтримки)...Ще на початку війни активно стежив за "Айдаром" і справами на фронті. І розумів, що треба туди їхати. А чому "Айдар"? Я просто обожнюю цей підрозділ! Коли я їду у відпустку, розумію, що їду з дому додому. Командування, люди, всі знають, чому вони тут і що їм треба робити", - розповів боєць.

"У першому ж бою я втратив автомат (сміється). Ми приїхали займати нові позиції, а я займався розвезенням БК (боєкомплект) на вантажівці Урал. Почав я вивантажувати патрони, і тут сепари почали по нас "лупити" з кулеметів, плюс пара снайперів "приєдналася" до них. А у мене автомат був на шиї, мені кричать – увози БК, а то рвоне, я стрибаю в Урал, і розумію, що автомат зірвався. Ветерани "Айдара" сміялися, думали, що я "обдєлаюсь", але я нормально переніс. Тоді мені і дали позивний Прага. Бойове хрещення, як-ніяк", - зазначив Юрій.

Вдома, поки він на війні, його чекає маленька дочка.

"Соні 4,5 роки, вона питає мене: "чому ти так довго до мене не приїжджаєш? Що ти так довго робиш у своїй армії?". Я їй кажу, що лякаю Бабу-ягу, щоб та до неї більше не приходила...Софійка дуже боялася Бабу-ягу, а їй моя мама сказала, що я в армії вже застрелив це бридку Ягу. Тепер Софія стала сміливою дівчинкою", - поділився воїн.

Боєць "Айдара" розповів, чому пішов на війну

Фото: Юрій з дочкою Сонею (facebook.com/jura.svintuchovskii)

"Моя дочка була першою причиною того, чому я пішов на війну. Я розумів, що моя дитина буде рости в цій країні, і розумів, що хочу для неї світле майбутнє...Я часто розмовляю з нею по телефону, і приїжджаю раз на півроку на 15 діб відпустки. Проводжу час з нею, заряджаюся енергією і їду знову на війну", - розповів Свинтуховський.

Він також зробив невелике послання сепаратистам.

"Бійтеся, "Айдар" вже поруч..." – сказав боєць АТО.

До речі, Герой України звернувся до матері полоненого російського військового Агєєва.