ua en ru

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися Фото: Українські стартапи мають всі шанси стати затребуваними на ринках Європи і США (thekharkivtimes.com)

Бездротова зарядна станція, пристрій для корекції постави, девайс для розпізнавання емоцій, сигналізація для гаманця і браслет для пошуку втрачених речей

Поки деякі розробники покидають країну у пошуках стабільного і високого заробітку, багато українські стартапи успішно розвиваються і світу представляють унікальні розробки, не виїжджаючи за кордон.

Днями в Києві відбувся захід під назвою Ukrainian Innovation Expo-2016. У дипломатичній академії при МЗС України молоді розробники презентували свої інноваційні пристрої. За підсумками зустрічі розробників з інвесторами і бізнесменами Styler зібрав найцікавіші українські стартапи, про яких ви, можливо, не знали.

Тривожна кнопка: турбота про літніх батьків

Студентка КПІ Ліза Воронкова давно замислювалася про те, як складно часом буває літнім людям отримати швидку допомогу в разі виникнення критичних ситуацій зі здоров'ям. Саме це наштовхнуло її і команду однодумців на створення FORCEemotion - браслета для відстеження емоцій. Втім, пристрій "уміє" відслідковувати не тільки емоції, а й важливі показники стану здоров'я.

"Наша цільова аудиторія – це перш за все жінки, у яких є дорослі діти і літні батьки. Вони найбільш трепетно ставляться до здоров'я своїх батьків, але через постійну зайнятість не можуть приділити їм належної уваги.

Браслет розроблений саме для таких людей: вони зможуть дізнаватися про стан здоров'я мами чи тата дуже оперативно. Тепер не потрібно постійно турбуватися про те, як почувають себе ваші родичі. Інформація буде миттєво надходити на смартфон", - розповідає Ліза.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися

Фото: Пристрій створено для щоденної турботи про стан здоров'я літніх людей

Задум такий: браслет надівається на руку старших родичів та відслідковує їх самопочуття, базуючись на показниках пульсу, фотоплетизмограммы і електродермальної активності.

Додаток на смартфоні аналізує поліпшення або погіршення самопочуття і повідомляє про це власника гаджета. Емоції того, хто носить браслет, розпізнаються завдяки змінам і потовиділенню на шкірі. В основу такої системи розпізнавання покладено принцип роботи відомого всім детектора брехні.

Крім цього, браслет володіє датчиком падіння людини, а також кнопкою тривоги. За допомогою програми можна запрограмувати список людей, які отримають повідомлення, якщо батько скористається тривожним сигналом, або якщо щось станеться.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатисяФото: Молода команда розробників пристрою для розпізнавання емоцій

Додаткові функції включають в себе повідомлення про прийом ліків для батьків і нагадування зателефонувати - для їх дітей. Ну а головна особливість браслета - це запатентована технологія аналізу електродермальної активності за допомогою спеціального сенсора.

Сам браслет з'єднується зі смартфоном за допомогою Bluetooth. За словами творців, продавати такий пристрій збираються насамперед на ринках США, адже саме в Америці в останні кілька років спостерігається тенденція зростання грошового обороту на ринку переносних пристроїв: крокоміром, пульсометров, і т. д.

Безпека – понад усе: сигналізація для гаманця

Мабуть, майже кожен житель великого міста стикався з дрібними шахраями: гаманці крадуть найчастіше в транспорті під час години-пік. Для тих, хто більше не може так жити, українські інженери розробили гаджет Buzzarm, який також можна назвати сигналізацією для гаманця. На запуск серійного виробництва розробникам потрібно $50 000, що команда зараз намагається зібрати на платформі Kickstarter.

Пристрій Buzzarm зовні виглядає як пластикова карта, його легко помістити в будь-який гаманець. Як тільки хтось потягнеться до вашого гаманця, пристрій відразу ж подасть гучний сигнал.

Також "сигнал тривоги" спрацює на смартфоре власника, якщо гаманець раптом спробують витягнути не з сумки, а, скажімо, автомобіля.

Вимкнути сигналізацію можна в спеціальному мобільному додатку. Правда, робити це доведеться також кожен раз, коли сам власник захоче скористатись гаманцем.

Відрізняти господаря від зловмисника Buzzarm поки не може. Але помилкових тривог все-таки вдається уникнути: для цього в пристрої є спеціальні фільтри. Як і інші подібні пристрої, Buzzarm синхронізується зі смартфоном за допомогою Bluetooth.

Пристрій випромінює навколо себе слабке електричне поле та інформує власника у разі будь-якого порушення. Надалі розробники планують збирати дані про всі спроби крадіжки і передавати їх правоохоронним органам для того, щоб посилити патрулювання окремих ділянок міста і змусити злодіїв відчувати себе в небезпеці.

"Розумний" браслет для самих різних життєвих ситуацій

У чомусь схожа з попередньою ідея "безпечного" браслета з'явилася і в амбітної української компанії Hideez Technology. Вона почала збір фінансів на свій черговий проект — багатофункціональний "розумний" браслет SafeBand.

Пристрій вміє відслідковувати фізичну активність і фази сну. У ньому є тривісний акселерометр і гіроскоп. Більш "просунутих" датчиків типу пульсометру не передбачено, зате є інші цікаві особливості.

В комплекті з браслетом будуть поставлятися спеціальні мітки MiniTag, які можна причепити до гаманця, ключів або який-небудь інший невеликий речі, яку користувач боїться втратити. При збільшенні відстані вище встановленої межі браслет повідомить користувача вібрацією.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися

Фото: Браслет допоможе не втратити цінні речі

Користувач, що купив такий браслет для себе або для своїх родичів, отримає насамперед додаткову безпеку. Пристрій можна і потрібно використовувати в самих різних життєвих ситуаціях, говорить один з його творців Олег Науменко.

"Браслет можна надіти на руку дитині, коли ви з ним прийшли в громадське місце. Якщо ваш малюк раптом вийде за межі встановленого вами радіусу, ви дізнаєтеся про це. Також електронні мітки можна помістити на різні цінні речі: гаманець, ключі від машини. Браслет може повідомити користувача про те, що він забув їх, виходячи з дому. А за допомогою встановленого на смартфон програми можна, скажімо, знайти припарковану машину або будь-яку іншу річ, на яку заздалегідь була прикріплена така мітка", - розповідає Олег.

При бажанні можна встановити різні режими для дому, офісу, вулиці і не тільки. Налаштування безпеки будуть змінюватись автоматично. Наприклад, якщо ви залишаєте ноутбук на офісному столі і відправляєтеся в кафе, SafeBand не буде реагувати на це. Але варто тільки комусь у вашу відсутність доторкнутися до ноутбука, як браслет тут же дасть вам знати сигналом вібрації.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися

Фото: Браслет розрахований на широке коло користувачів і зручний в експлуатації

Браслет SafeBand – водонепроникний. У ньому є також світлодіодний екран розміром 5х24 і вбудований акумулятор, який може працювати без підзарядки протягом двох тижнів. Тому якщо ви перебуваєте у відпустці або у відрядженні, а пристрою для підзарядки залишилися вдома, можна не переживати. Що цікаво, мітки, залишені вами на різних предметах, працюють на батарейках, кожній з яких вистачає приблизно на 6 місяців.

Головний офіс компанії-творця "розумного" браслета розташований в штаті Канзас (США), але команда розробки знаходиться в Україні. При цьому четверо з дев'яти співробітників компанії – колишні розробники PocketBook, а засновником Hideez є Регіна Сергієнко, раніше очолювала PocketBook USA.

Персональний тренер: постава тепер під контролем

На створення пристрою, контролюючого поставу, одеських студентів наштовхнула тривожна медична статистика.

"Ми дізналися, що близько 80% людей, що працюють за комп'ютером цілий день, сильно сутуляться. Це негативно позначається на м'язах спини і на самому хребті. Крім того, часто сутуляться і школярі: вони неправильно сидять у школі під час уроків і вдома, коли виконують домашнє завдання. Як наслідок, навіть у молодих людей з'являються хвороби, які лікувати довго і часом не так просто, як здається. Для таких людей ми розробили MeViCS - своєрідний жилет, який синхронізується з додатком на комп'ютері або Android-пристрої. Працює пристрій таким чином: як тільки постава людини викривляється, датчики активізуються і видають спеціальний сигнал, який звучить до тих пір, поки людина не вирівняється", - розповідає Віктор Лауштан, капітан команди розробників MeViCS.

MeViCS вже встигли назвати персональним тренером. Це мініатюрний пристрій, що стежить за положенням спини і синхронізується по Bluetooth зі смартфоном. Як тільки його господар горбиться, пристрій починає вібрувати.

Девайс кріпиться на спину або на застібку бюстгальтера. Для масових продажів пристрою розробники планують співпрацювати як з активними людьми, які стежать за своїм здоров'ям, так і з компаніями-виробниками одягу.

Підзарядка телефон без проводу – тепер реальність

Технологія бездротової передачі електроенергії в наші дні вже не є чимось фантастичним. І для мобільних пристроїв це тема вже далеко не нова. Але хоча в світі є безліч пристроїв для підзарядки телефону, тим не менш, заряджати смартфон, не виймаючи його з кишені або сумки – перспектива вельми приваблива, і до теперішнього моменту таку можливість ще ніхто не надавав.

"Кожен з нас стикався з тим, що оперативно зарядити телефон виходить далеко не завжди. Тим більше, що заряд батареї будь-якого телефону дуже швидко знижується, якщо включити, наприклад, мобільний інтернет. Або якщо дзвонити доводиться дуже часто. Ми розробили бездротове зарядний пристрій XE, яке дозволяє без праці і зусиль заряджати телефон без необхідності розміщення його на спеціальної зарядної майданчику. Крім того, під час поповнення заряду акумулятора смартфон здатний функціонувати в звичайному режимі: користувач одночасно може робити дзвінки, переглядати веб-сторінки", - розповідає один із творців стартапу Іван Чуба.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатисяФото: Вартість зарядки Technovator XE в комплекті з чохлом для iPhone складе $200

Щоб зарядити телефон, його треба помістити в спеціальний чохол (на перших етапах це будуть чохли для iPhone 6 і iPhone 6+), яким додатково комплектується безпосередньо зарядний пристрій TechNovator XE.

Налаштування пристрою можна регулювати за допомогою програми на смартфоні. Так, в програмі можна задати рівень розрядки батареї, при якому автоматично почне задіюватися бездротова зарядка, налаштовувати її тривалість, швидкість, пріоритет і час підключення для кожного пристрою.

Зарядний пристрій XE може "обслуговувати" без втрати потужності заряду до чотирьох мобільних пристроїв, але і це не межа: за умови, що підзарядка буде проходити менш інтенсивно, до джерела живлення пристрою можна підключити більшу кількість пристроїв.

Функціонує XE подібно своєрідного "роутеру харчування". Але, на відміну, наприклад, від Wi-Fi, по повітрю не передаються цифрові потоки даних, а електрика. Заявлений радіус дії повноцінного зарядної бази пристрою становить 5 метрів, але якщо відійти на більшу відстань, швидкість зарядки знизиться.

Made in UA: 5 нових українських стартапів, якими можна пишатися

Фото: Technovator XE працює на відстані до п'яти метрів

З приводу шкоди пристрою для здоров'я користувачів можна не переживати: компанія провела свої власні дослідження, згідно з яким Technovator XE є абсолютно нешкідливим для здоров'я людини, адже для бездротової передачі електрики на відстань використовуються звичайні радіохвилі певної частоти. Для тестування роботи пристрою в своїй лабораторії розробники використовували високоточне обладнання та результати випробувань показали, що їх підзарядка відповідає всім вимогам безпеки.

Чохол-приймач має товщину всього 3 мм, так що в майбутньому його можна буде інтегрувати безпосередньо в корпус смартфона. Новий український стартап був би популярним рішенням для найбільш різноманітною мобільної електроніки: від переносних пристроїв до планшетів і ноутбуків. Однак, для цього потрібно бажання виробників. Зараз розробники шукають інвестиції для виходу на зарубіжні ринки, але, звичайно ж, готові співпрацювати з українськими компаніями.

До речі, раніше український сервіс пошуку репетиторів залучив більше мільйона доларів інвестицій.