ua en ru

Просто залишаться інвалідами: адвокат українських моряків про їх стан

Просто залишаться інвалідами: адвокат українських моряків про їх стан Фото: колаж РБК-Україна

Адвокат Микола Полозов наголосив, що вся відповідальність за здоров'я українських військовополонених лежить на Кремлі

Захоплені в полон в Азовському морі українські моряки, які були поранені після нападу і захоплення кораблів російськими спецслужбами, можуть залишитися інвалідами. Про це в п'ятницю, 25 січня, повідомив адвокат Микола Полозов в ефірі "ObozTV".

Зазначається, що у Василя Сороки існує загроза атрофії м'язів руки. Андрій Артеменко може втратити зір, а у Андрія Эйдер осколки залишаються в тілі.

Юрист заявив, що ситуація з пораненими залишається важкою.

Просто залишаться інвалідами: адвокат українських моряків про їх стан

Полозов наголосив, що досі влада РФ не надала офіційної медичної документації щодо стану здоров'я українських моряків, хоча з цього приводу надходили запити і адвокатів, і уповноваженого з прав людини Людмили Денисової, а також не передавали в Європейський суд.

У зв'язку із цим захисники військовополонених українців обмежені в питанні звернення до фахівців, які могли б підтвердити їх стан здоров'я.

"Хочу нагадати, що в рамках третьої Женевської конвенції країна, що утримує в полоні поранених, зобов'язана передати їх або в рідну країну, або третій стороні. Крім того, ще було б корисно, якби союзники та партнери України виступили з ініціативою залучити до огляду моряків незалежних медиків, які могли б дати свій висновок", - сказав він.

Просто залишаться інвалідами: адвокат українських моряків про їх стан

Фото: Микола Полозов

Полозов зазначив, що невідомо, як їх лікують у в'язниці, які медикаменти їм дають і зауважив: "те, що їх стан здоров'я не покращується – це очевидний факт".

"Рани затягуються, але без нормальної схеми реабілітації, без нормального лікування, вони просто залишаться інвалідами, і вся відповідальність за це лежатиме виключно на Кремлі", – сказав адвокат.

Нагадаємо, нещодавно адвокат Сергій Бадамшин розповів про те, як побував у пораненого військовополоненого моряка Сергія Сороки. Вони зустрілися після візиту Потяєвої, яка стверджувала, що хлопець одужав на 80%". Однак адвокат каже, що це зовсім не так.

Як повідомлялося раніше, радник президента РФ Михайло Федотов повідомив українському омбудсмену Людмилі Денисовій, що стан здоров'я військовополоненого моряка Василя Сороки задовільний і пообіцяв провести додаткове медобстеження.

Також ми писали про те, що Україна вимагає підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров'я українських моряків, захоплених РФ в ході атаки в Керченській протоці.