ru ua

Українцям суттєво збільшують виплати: як і де отримати гроші

Українцям суттєво збільшують виплати: як і де отримати гроші Фото: Виплати українцям зростуть (колаж РБК-Україна)

Де і як можна отримати збільшену грошову допомогу від держави – пояснює очільник столичної юстиції Станіслав Куценко

Зростуть виплати для багатодітних родин в Україні – такою новиною порадував Кабінет міністрів кілька тижнів тому. Тепер стало відомо, що таким родинам будуть виплачувати збільшені суми вже з 1 квітня. Підвищення торкнеться родин, які мають троє та більше дітей у віці до 6 років.

Раніше розроблений Міністерством соціальної політики проект передбачав, що починаючи з 1 квітня 2019-го року багатодітним родинам почнуть виплачувати 1626 гривень на місяць за третю та більше дитину з подальшим підвищенням грошової суми до 1779 гривень з 1 грудня. Проте прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступив з ініціативою встановлення виплати відразу на позначці 1700 гривень на місяць.

Тим часом у Мінсоцполітики повідомляють, що зараз загалом в Україні на обліку перебувають 334 тисячі багатодітних сімей. Підвищені виплати з 1 квітня почнуть отримувати на 158,8 тисяч дітей у віці до 6 років. Кожного місяця держава буде виділяти на це 200 мільйонів гривень.

Немало багатодітних родин, дізнавшись про цю новину, вже думають над тим, як саме їм будуть нараховувати ці кошти. Також їм цікаво, чи потрібно для цього збирати та подавати додаткові документи.

Як і де багатодітним родинам можна отримати підвищену грошову допомогу від держави, у ексклюзивному коментарі для Styler пояснює очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

Українцям суттєво збільшують виплати: як і де отримати грошіФото: В Україні вводять нові виплати для багатодітних родин (РБК-Україна)

"13 березня під час засідання Кабінету Міністрів України Міністерство соціальної політики України презентувало проект нормативного акта, яким пропонується запровадити новий вид соціальних виплат – допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях", - нагадує Станіслав Куценко.

За його словами, зазначену соціальну виплату пропонується встановити з 1 квітня 2019 року з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім'ях.

"Наразі проект знаходиться на доопрацюванні. Планується підвищити мінімальний розмір допомоги на кожну дитину до 1700 гривень і не змінювати суму до кінця року", - додає фахівець.

Втім, варто додати, що перелік необхідних документів поки невідомий. Проект нормативно-правового акта ще не був опублікований.

"Проте варто додати, що щомісячна державна допомога призначатиметься та виплачуватиметься органами соціального захисту населення за місцем проживання багатодітної родини за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції до місцевих бюджетів", - звертає увагу Станіслав Куценко.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, як позначиться на економіці України збільшення виплат багатодітним родинам та чому рішення про збільшення виплат відбулося саме зараз. За його словами, у питанні соціального забезпечення Україні треба брати на озброєння європейські практики, але далеко не всі: лише ті, що вже довели свою ефективність.

Також фінансовий експерт дав обнадійливий прогноз щодо курсу долара до президентських виборів в Україні. За його словами, зараз ситуація на валютному ринку стабільна.

Відео: Що таке монетизація субсидій та як вона буде проводитись (video.rbc.ua)