ua en ru

Українці відкрили в Шанхаї безкоштовний колівінг

Українці відкрили в Шанхаї безкоштовний колівінг Фото: Українці відкрили колівінг "Будинок Китайського Компоту" у Шанхаї (ain.ua)

У "Будинку Китайського Компоту" можна жити і харчуватися безкоштовно, але при цьому треба бути корисним суспільству

Українські мандрівники і бізнесмени Руслан Майборода та Валерія Птяшко відкрили в Шанхаї соціальний колівінг, де можна жити і їсти абсолютно безкоштовно, до тих пір, поки постоялець приносить користь.

У всьому світі все частіше з'являються так звані коливинги - своєрідні комуналки для стартаперів, де можна недорого переночувати і попрацювати пліч-о-пліч з однодумцами. Українці вже запустили такий в Сан-Франциско, а в лютому наші співвітчизники створили щось схоже в Шанхаї. Причому їх "Будинок Китайського Компоту" - це гібрид коливинга, коворкінгу і бази стартапів. А розміщують тут абсолютно безкоштовно, повідомляє AIN.UA.

Українські мандрівники Руслан Майборода та Валерія Птяшко в Шанхаї розвивають свою компанію "Китайський компот", яка допомагає комерсантам з СНД налагодити відносини з китайськими постачальниками і онлайн-рітейлером Taobao.

Українці відкрили в Шанхаї безкоштовний колівінг

Фото: Конструктивний діалог з однодумцами - важлива складова життя в коливинге (ain.ua)

“Я давно виношував проект спільного проживання близьких по духу людей. Спочатку хотів зробити його в Найробі для любителів африканського континенту. Але потім вирішив повернутися до місця, де заробляю гроші - в Китай. На ідею відкриття коливинга мене наштовхнув Антон Кротов, творець "Академії Вільних Подорожей". Його проект "Дім для всіх" і послужив прототипом проекту", - говорить Руслан.

"Компотники" живуть за певними правилами: вони отримують житло і їжу безкоштовно, але при цьому виконують певні функції по забезпеченню життєдіяльності комуни. “У проекту немає терміну окупності, точки беззбитковості і ставки доходу на вкладений капітал. Фінансується він від доходів, які отримує основний бізнес - "Китайський Компот"", - пояснила Валерія Птяшко.

Українці відкрили в Шанхаї безкоштовний колівінг

Фото: Обов'язки по господарству виконують всі без винятку жителі ДКК (ain.ua)

Жити "на халяву" у ДКК не вийде, адже цей колівінг це свого роду бізнес-табір, де за вашою самореалізацією будуть пильно стежити і організатори, і ваші "колеги". Тих ,хто не показує необхідний рівень ефективності, просять покинути будинок.

Половину часу постояльці витрачають на свої "обов'язки", а в час, що залишився, займаються своїми справами, будь то проекти в рамках "Китайського Компоту" або власний бізнес, стартап, навчання або робота. Організатори обіцяють регулярно привозити тренерів, бізнесменів, мандрівників, які будуть ділитися з постояльцями досвідом. Зараз один з постояльців проводить курси з програмування, на яких в реальному часі створюється новий інтернет-проект. Два рази на тиждень проводиться навчання китайської мови.

Українці відкрили в Шанхаї безкоштовний колівінг

Фото: У коливинге можна розвиватися самому і розвивати свій бізнес (ain.ua)

Термін перебування в коливинге обмежений: від 1 до 3 місяців. Далі є можливість залишитися в постійній команді "Компоту" або піти на вільні хліба. Сьогодні в коливинге живе 10 осіб.

Нещодавно учасники Римського марафону присвятили забіг українським воїнам.