ua en ru

"Ядерна катастрофа на носі": Годинник Судного дня зрушили вперед

"Ядерна катастрофа на носі": Годинник Судного дня зрушили вперед Фото: Ядерний вибух (pixabay.com)

Час, що залишився до "півночі", символізує напруженість міжнародної обстановки

Американські вчені-атомники перевели на хвилину вперед стрілки так званих Годинника Судного дня - символічного хронометра, який відстежує наближення ядерної катастрофи. Про це повідомляє BNO News на своїй сторінці в Тwitter.

"Вчені переміщують так звані годинник Судного дня на 2 хвилин до опівночі", - написали журналісти.

"Ядерна катастрофа на носі": Годинник Судного дня зрушили впередСкріншот поста (twitter.com/BNONews)

Можливо, це свідчить, що людство ще на крок наблизився до ядерного катаклізму.

Годинник Судного дня - проект журналу Чиказького університету, початий в 1947 році творцями першої американської атомної бомби. Періодично на обкладинці журналу публікується зображення годинника, що показують без кількох хвилин північ.

Час, що залишився до "півночі", символізує напруженість міжнародної обстановки і прогрес у розвитку ядерного озброєння. Сама опівночі символізує момент ядерного катаклізму.

Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою запрошених експертів, серед яких, зокрема, 18 лауреатів Нобелівської премії.

За 70-річну історію проекту стрілки Годинника змінювали своє положення 23 рази, включаючи початкову установку на сім хвилин в 1947 році. Під час Карибської кризи(1962 рік) світ був у двох кроках від ядерної війни. Тим не менш, так як криза розв'язався дуже швидко (протягом 38 днів), Годинник не встигли відреагувати, і їх свідчення не змінилися. З 1960 і 1963 рік годинник показував сім хвилин (у 1963 році цей час було збільшено до дванадцяти хвилин).

Нагадаємо, що Трамп дав зрозуміти Кім Чен Ину ризик ядерного протистояння.