ГОГОЛЬFEST 2016: програма ключових подій фестивалю

Фото: Колектив Dakh Daughters виступить відразу в декількох постановках Влада Троїцького (galka.if.ua)
Фото: Колектив Dakh Daughters виступить відразу в декількох постановках Влада Троїцького (galka.if.ua)

"Шоу В." Владислава Троїцького, опера-цирк "Вавилон", виступ Чеві Мюрадай: BLACK BOX, спектакль "На дні" ("Литовський фокус"), виставка BURN, BABYLON і багато іншого - організатори щорічного арт-фестивалю підготували близько 200 подій

Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН, який відбудеться 16-25 вересня на Арт-заводі Платформа, підготував близько 200 заходів на будь-який смак.

Програма фестивалю охопить понад десять напрямків (танці, перформанси, кіно, література, академічна музика і т. д.). Серед топ-подій фестивалю: новий перформанс фрік-кабаре Dakh Daughters, дві вистави від легенди світового театру Оскараса Коршуноваса, прем'єра опери-цирку "ВАВИЛОН" від режисера Влада Троїцького і творців опери IYOV Романа Григорива та Іллі Розумійко, концерти ізраїльських, швейцарських і голландських виконавців академічної музики, хореографічна постановка Чеві Мюрадай (Іспанія) та десятки інших подій

Щоб не заплутатися в лабіринтах арт-заходів, Styler підготував гід по ключовим подіям фестивалю ГОГОЛЬFEST 2016. Зверніть увагу, що ідейний натхненник і "батько" Гогольфесту Влад Троїцький представить у цьому році чотири нових проекти: перфоманс "Шоу В." розповість про те, як будувалася Вавилонська вежа; прониклива кінематична вистава "... але вітер..." представить діалог Людини з Вітром; цирк-кабаре "БАБИ BABYLON" повідає про мудрість і жіночу проникливості. Також не пропустіть прем'єру унікальної опери-цирку "ВАВИЛОН".

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 16 вересня

Відкриття фестивалю ГОГОЛЬFEST. "Шоу В." Владислава Троїцького

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подійФото: Під час "Шоу В." група Dakh Daughters представить нові пісні (Facebook/juryj.stefanyak)

Кульмінацією відкриття IX Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST стане проект Владислава Троїцького "Шоу В." за участю групи DakhDaughters і "Нової опери".

"Шоу В." - це не просто музичний концерт, а перфоманс нового типу, що поєднує багато жанрів: театр, музику, цирк, оперу, театр ляльок та медіа-арт. У проекті будуть звучати нові пісні групи Dakh Daughters. Також у шоу бере участь колектив "Нової опери", відомий створенням вистав "Коріолан" та IYOV.

"Це розповідь про те, як вчилися будувати Вавилонську вежу і про те, що таке вавилонська блудниця. Це майже детективна історія, яка розповідає, чому  вавилонську вежу було зруйновано", - розповідає режисер Владислав Троїцький.

Вартість квитка становить 120 грн, в день відкриття - 150 грн. Квитки можна придбати тут.

Спектакль "На дні" ("Литовський фокус")

Програма фестивалю сучасного мистецтва гогольфест 2016Фото: Вистава "На дні" поставлена за мотивами п'єси Максима Горького (brut-wien.at)

Міжнародним хедлайнером театральної програми ГОГОЛЬFEST 2016 виступає Вільнюський міський театр Оскараса Коршуноваса. Легенда світового театру представить у Києві одразу дві свої вистави - "На дні" та "Остання стрічка Креппа".

У 2010 році вистава "На дні" (за п'єсою Максима Горького) отримала найвищу в Литві театральну премію "Золотий сценічний хрест" - як краща вистава року.

"Для постановки я обрав саме четверту дію п'єси, бо там вже "дно на дні" і нема ніякої надії, і бути людиною в цій ситуації дуже важливо. Це головна думка мого спектаклю", - відмітив Коршуновас. 

Режисер також називає цю постановку "лабораторією", так як вперше в своїй творчості він вдався до мінімалізму на сцені, обмежившись кількома "алкогольними реквізитами" (пляшки з-під горілки на білих скатертинах), яскравими акцентами і символами, взаємозв'язком з глядачами.

Вартість квитка становить 300 грн, придбати квиток можна тут.

Відкриття виставки BURN, BABYLON

Відкриття виставки BURN, BABYLONФото: На відкритті виставки BURN, BABYLON фешн-зірка Олімпія Вайтмусташ покаже сукні зі зброї, зроблені французькою художницею Isagus Extroversions

Кожен з експонатів виставки BURN, BABYLON покликаний виявити і показати безглуздість ідеологічних крайнощів сучасного суспільства.

Проект розділений на чотири блоки, кожен з яких присвячений одній з чотирьох абсурдних концепцій соціального устрою – Футурокульт, Рабовласницький Соціалізм, Тотальна Війна і Ортодоксальний Queer.

"Футурокульт іронізує над зверненням до містики в часи суспільних заворушень. Передбачення долі, сектанство, окультизм - очевидні прояви хаосу в країні. Рабовласницький Соціалізм - це найбільш суперечлива концепція, яка насправді має історичне підґрунтя. Парадоксальна антиутопія, яку переживала наша країна. Ортодоксальний Queer ставить питання інакшості з ніг на голову. Якщо бути іншим - це норма, хто ж стає маргіналом? Ну а Тотальна Війна розкриває суперечності людської природи. Ми мріємо жити в гармонії, але насправді всі воюють проти всіх", - пояснює кожну з концепцій куратор виставки, український галерист Євген Березницький.

Так, Юрій Сивирин перетворює в художні об'єкти форми броньованої військової техніки. Янка Бачинська і Євген Козак побудують концептуальний електронний храм прямо у виставковому павільйоні. Володимир Вештак та Ілля Павлович зіграють з глядачами в містичне вело-поло поруч з оракулом, який передбачить долі. Юлія Бєляєва зробить інсталяцію з неону і лазерів в бункері.

Дати: 16-25 вересня. Вхід вільний!

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 17 вересня

Спектакль "... але вітер ..."

Вистава "... але вітер ..." від Влада троїцькогоФото: Вистава "... але вітер..." – нове дійство для української театральної сцени (gogolfest.org.ua)

Влад Троїцький представить в цей день незвичайну кінематичну виставу "... але вітер..." – притчеву історія про зустріч, любов, розставання, надії.

На сцені грають троє акторів, але дійових осіб тільки двоє: Людина - з усіма своїми почуттями, надіями і конфліктами, і Вітер - німий і невидимий, безумовне існування якого - єдина можлива форма діалогу з людиною.

Декорації створені з п’ятдесяти вентиляторів. Актори, які не говорять ні слова та майже не рухаються. Музика, що народжується із поєднання шумів сцени та живих барабанів. Все це разом перетворюється на видовище, яке ви запам’ятає назавжди. 

Вартість квитка становить 200 грн, придбати квиток можна тут.

Вечір сучасного танцю: хореографічні виступи "Свідомість (під)" і "Субстрат"

Вечір сучасного танцю на Гогольфест 2016Фото: У суботній вечір танцюристи Zelyonka Fest з допомогою рухів своїх тіл будуть міркувати про Людину (www.youtube.com)

В рамках хореографічної програми ГОГОЛЬFEST. BABYLON глядачам будуть представлені дві вистави сучасних молодих хореографів "Свідомість (під)" і "Субстрат".

Виступ "Свідомість (під)" дозволить глядачам звернути увагу на джерела полеміки всередині себе, на свої справжні наміри і думки, на те, що додає сил йти далі. Хореографи і виконавці – переможці Zelyonka Fest'16 Богдан Кириленко і Владислав Детюченко.

Спектакль "Субстрат" (від лат. Substratum - основа, фундамент) - це прості структури, які залишаються стійкими, незмінними при будь-яких перетвореннях. У виставі ми бачимо людину, відмінними рисами якої, визначаючи її унікальність на планеті Земля, є її свідомість, можливість мислити і здатність до здійснення вільного вибору. Хореограф: Христина Слободянюк.

Вартість квитка становить 150 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 18 вересня

Опера-цирк "Вавилон"

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 18 вересняФото: Презентація довгоочікуваної опери-цирку "Вавилон" відбудеться 18 вересня (artmisto.net)

Прем’єра унікальної опери-цирку від режисера Владислава Троїцького і композиторів Романа Григорівата та Іллі Разумейка.   

Опера-цирк "ВАВИЛОН" - це історія народження та смерті метафоричної "башти". Біблійна легенда про конфлікт людини і Бога, спроектована на урбаністичну трагедію сучасного суспільства, сповненого апокаліптичних передчуттів.

Змішання мов і народження народів передає мікс контрастних музичних стилів: авангард і рок, тріп-хоп та шаманський фольклор поєднуються з сонорними інтерлюдіями та алюзіями на романтичну і барокову оперу.

Різні вокальні техніки (класичний вокал, горловий спів, джазові імпровізації, фольклорний вокал) поєднуються зі специфічним інструментарієм: препарований рояль, toy piano, валторна, всілякі кларнети, контрабас, віолончель і урбаністичний drum-set. У постановці також візьмуть участь драматичні актори, циркові артисти, живі ляльки і команда віджеїв.

Концерт "Капсула часу"

Виступ віртуозного блокфлейтиста Еріка БосграфаФото: Виступ віртуозного блокфлейтиста Еріка Босграфа відбудеться 18 вересня о 17:00 (wikiwand.com)

Прем'єра проекту дуету Еріка Босграфа (блокфлейта) та Ольги Пащенко (клавесин). Музиканти виконають прем'єри творів голландських композиторів і світову прем'єру твору українського композитора Вікторії Польової, створену спеціально для ГОГОЛЬFEST 2016.

Оригінальність програми концерту полягає в нетрадиційному звучанні сучасної музики на старовинних інструментах.

Вартість квитка становить 80 грн, придбати квиток можна тут.

SHULHAN ARCH: ПЕРФОРМАНС

"SHULHAN ARCH": ПЕРФОРМАНС на ГогольфестіФото: Свій проект "Шулхан Арух" представить українській публіці перфомерша з світовим ім'ям Тамар Рабан (zbruc.eu)

SHULHAN ARCH – перфоманс під керівництвом легендарного ізраїльського режисера Тамар Рабан.

З трьох засновників ізраїльського модернового мистецтва (Анат Шен зайнялася бізнесом, а Дан Захем помер від Сніду), тільки Тамар продовжує дивувати своїх шанувальників. Зараз Тамар очолює "ПерформансАрт Платформу" в Тель-Авіві.

Тема її проекту для фестивалю Гогольфест в Києві - Шулхан Арух. Це середньовічний текст, конспективно викладає закони іудаїзму і докладно регламентує повсякденне життя правовірного єврея.

Вартість квитка становить 100 грн, придбати квиток можна тут.

Вистава для всієї родини "Говірковий стіл" ("Литовський фокус")

Вистава для всієї родини "Говірковий стіл" на ГогольфестіФото: Під час вистави "Говірковий стіл" актори будуть спілкуватися на литовською мовою з поясненням казок українською

Вистава для всієї родини "Говірковий стіл" називають самою веселою постановкою в репертуарі литовського Театру столу. У 2014 році спектакль завоював "Золотий сценічний хрест" - вищу премію Литви у сфері сценічної майстерності.

Театр столу, існує з 2004 року, - це театр об'єктів, тобто речей, де створюють вистави для всієї родини. Під час виступів саме стіл стає центром акторської гри, світом або навіть світами, де відбувається дія. Артисти різними говірками розповідають казку, засновану на давньому народному побуті Литви.

Вартість квитка становить 80 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 20 вересня

Спектакль-треш "Попи, менти, бабло, баби" від "Дикого театру"

Спектакль-треш "Попи, менти, бабло, баби" на "Дикого театру"Саркастичне подання в стилі "треш" від Максима Голенко - це клубок оголених театральних нервів, непередбачуваний сюжет і пошук відповіді "Як далеко може завести людину жага багатства?". Особам до 18 років перегляд не рекомендується!

"Жив-був один чоловік. Жив, їв, поперхнувся і помер. І чоловік цей був не простим, і залишив після себе красуню-дружину, купу грошей і влада, десь, наприклад, у Вінниці... А у вдови були брати: один піп, а другий мент, обидва - старої генерації. І позаздрили вони сестрі, і вирішили її стан відібрати".

Ви будете дивитися і не вірити очам, ви будете слухати, і не вірити вухам, і вам захочеться піти, але ви не зможете відірватися від сюжету, і важко буде повірити, що все це можливо в театрі.

Вартість квитка становить 200 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 21 вересня

Спектакль-медитація "С. У. Д."

Динамічне подання на межі танцю під техно-біти і заклинання вводить глядачів у глибокий медитативний стан. Чому медитація? Тому що сам текст подібний мантрі, витриманий на одному диханні. Зіграно на одній ноті.

Режисер Артур Невінчаний закликає дивитися на життєві ситуації з різних точок однієї осі: "В людині є безліч сторін. Людина - це галактика. Галактика по своїй суті схожа на кристал з багатьма гранями. Галактика - це глобально. Людина теж глобальний. Мій спектакль - не про суд, не про те, як "правильно". За великим рахунком ніхто не знає, як воно "правильно". С. У. Д. - Це про людину. Таким чином я хочу звернутися до кожного, не сказавши ні слова".

Вартість квитка становить 100 грн, придбати квиток можна тут.

Танцювальна постановка CONVERSATION

Танцювальна постановка CONVERSATION

Танцювальна постановка колективу Kozar Dance Theatre, засновником якого є переможець шоу "Танцюють всі 4", суперфіналіст шоу "Танцюють всі. Повернення героїв" - хореограф і режисер-постановник Василь Козар.

Завдання героїв перформансу – порятунок міста, в якому вони живуть. Але для того, щоб врятувати місто, їм спочатку треба врятувати самих себе, визнавши свої помилки і відповівши за них перед законом. Для вирішення цієї проблеми танцюристи йдуть на відчайдушні вчинки, яких би не зробили в звичайному житті. Інакше, якщо вони втратять надію на порятунок, місто загине.

Вартість квитка становить 150 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 22 вересня

Цирк-кабаре "БАБИ BABYLON"

Програма заходів на Гогольфест 2016Фото: Репетиція цирку-кабаре "БАБИ BABYLON" (Віталій Носач)

Неймовірні Dakh Daughters з новим проектом "БАБИ BABYLON" спеціально для ГОГОЛЬFEST 2016. У шоу беруть участь повітряні гімнасти, еквілібристи та виджеи. Дійство буде відбуватися на складної механічної сцені, створеної з восьми концентричних кіл, що обертаються в різні сторони.

Поки мужики планували Вавилонську вежу, баби знали, що це тимчасово. Коли мужики почали будівництво, баби збирали дітей у подорож. Коли вежа була зруйнована, і мужики втратили спільну мову, тільки баби знали, що треба робити далі.

"Жінка завжди більш справжнє, більш людяне розуміння того, що відбувається. Вони відносяться до світу мудріші. Так само було і за часів будівництва Вавілонської вежі", - розповідає режисер проекту Влад Троїцький.

Вартість квитка становить 300 грн, придбати квиток можна тут.

Хореографічна вистава для всієї родини "Дзеркало міро"

Постановка, створена за мотивами добре відомого сюжету дитячої казки "Снігова королева", розповідає про боротьбу душі і серця проти холодного розуму. У хореографа і постановщиц Олени Куль – переможниці конкурсу "Танці з зірками" - є своє бачення філософської казки Андерсена.

Вартість квитка становить 100 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 24 вересня

Чеві Мюрадай: BLACK BOX, Вечір танцювальних мініатюр

Неперевершена хореографічна постановка відомого іспанського хореографа і режисера Чеві Мюрадай разом з танцювальної компанією "Totem Dance Group" під керівництвом художнього керівника Христина Шишкарьова.

Хореограф Чеві Мюрадай отримав вже більше 8 премій, одна з яких визнала його кращим танцівником і хореографом - Премія Max. Заснувавши свою власну танцювальну трупу Losdedae, з метою розвитку сучасного танцю в Іспанії, було поставлено понад 30 вистав.

Вартість квитка становить 150 грн, придбати квиток можна тут.

Опера "Доброго дня!" ("Литовський фокус")

Опера для десяти касирок, звуків торгового центру і фортепіано "Доброго дня" від незалежної групи "Оперомания" (Вільнюс, Литва), яка займається розвитком нового музичного театру через різні художні колаборації.

Касири в супермаркеті - люди, з якими ми стикаємося щодня, і про яких забуваємо, ледь переступивши поріг магазину. В опері "Доброго дня" десять касирок з різними долями під музику фортепіано і механічний писк сканера співають історії зі свого життя, які, повірте, набагато яскравіше, ніж звичайні фрази на зразок "Прошу" і "Спасибі", які ми звикли від них чути.

Вартість квитка становить 200 грн, придбати квиток можна тут.

ГОГОЛЬФЕСТ 2016: програма ключових подій 25 вересня

Хореографічний спектакль FEEL-LINK ("Литовський фокус")

Хореографічний спектакль танцювального театру Low Air. Цей театр, заснований у 2011 році, вивів вуличну, андеграундну хореографію Литви на новий рівень.

Альтернативна інтерпретація музики Ніни Сімон і два контейнера на сцені - ось і всі декорації, необхідні для урбаністичної постановки танцювального дуету Лавринаса Жакявичюса і Айириды Гуда. Пара литовських танцюристів досліджує різні грані почуття, навіяні досвідом власних подружніх відносин. Критики називають цей спектакль захоплюючій виставою для всіх, хто коли-небудь був закоханий.

Вартість квитка становить 200 грн, придбати квиток можна тут.

HAMLET. Драма для тромбона і симфонічного оркестру

О 20:00 на фестивалі ГОГОЛЬFEST відбудеться концерт-перфоманс HAMLET. Соліст Еліас Файнгерш, його тромбон і Державний естрадно-симфонічний оркестр України розкажуть одну з найвідоміших історій великого Шекспіра, перетворивши сцену простір для музичного діалогу з публікою.

Накладення шар за шаром за допомогою рекордера для запису закільцьованих музичних фраз і їх відтворення в реальному часі створює закінчену поліфонічну структуру. Звивисті мелодії, церковні дзвони, шум хвиль - далеко не все, чим здивує Еліас Файнгерш.

Еліас Файнгерш - ексцентрична сценічна особистість і один з найуспішніших композиторів Ізраїлю і Скандинавії. Він не тільки чудово володіє інструментом, але і має власний, унікальний стиль виконання, включаючи візуальні елементи і елементи перформансу.

Вартість квитка становить 100 грн, придбати квиток можна тут.

НАШ КЛАС

"Зроби або помри" продакшн, представляє об'єднання молодих, професійних акторів театру і кіно, яких поєднала мета створити театр, як простір для осмислення сучасних гострих соціальних подій, кинувши виклик нашій країні.

Скандальна п'єса, "Наш клас", Слободжянка створена на реальних подіях, що відбулися в Польщі під час Другої Світової війни. Під час фашистської окупації поляками було пограбовано і вбито, за деякими оцінками, від декількох десятків до двохсот тисяч євреїв. Самий сплоченый клас в школі. Що перетворило колишніх однокласників, коханців і друзів у зрадників, ґвалтівників та вбивць –війна або їх пристрасті?

Війну неможливо виграти тільки з допомогою автоматів, танків і солдатів. Її треба вигравати на всіх фронтах, у тому числі і культурному! "Наш клас" - зустріч з собою, можливість поглянути своїм страхам в обличчя через гру акторів.

Вартість квитка становить 200 грн, придбати квиток можна тут.

On Top