ru ua

Хуртовини та арктичні морози: синоптики попередили українців про складну зиму

Хуртовини та арктичні морози: синоптики попередили українців про складну зиму Фото: УНІАН

Експерти очікують до -30 градусів в холодну пору року

Погода взимку в Україні, за даними синоптиків, буде складною. Нашу країну, як і всю Європу, накриють антициклони, які будуть змінюватися буревіями (сильні снігові хуртовини та завірюхи в степовій місцевості) та арктичними морозами. Таку погоду чекають вже в кінці листопада. Про це повідомляє aif.ua.

Причиною аномальної погоди, на думку експертів, є період зниження сонячної активності і зміна напрямку потоків повітряних мас.

Першими про складну зиму повідомили британські кліматологи. Вчені виявили в Атлантиці підвищення температури на частки градуса і розрахували відхилення океанських течій, а також напрям повітряних потоків.

Синоптики переконані, що зміни вже почалися, оскільки на південне узбережжя США і Антильські острови обрушилися урагани.

Крім зміни клімату, експерти прогнозують зниження сонячної активності, в результаті чого в Європі ймовірні морози 25-30 градусів, а часом і до -35...-40.

В Україні сильні морози можуть застати мешканці південних і східних областей (від Одеської до Харківської).

Варто відзначити, що українців не вперше попереджають про люту зиму. Раніше синоптик Леонід Горбань розповів про те, якою буде зима в Україні. Він так само прогнозує температуру до -25 градусів.

Нагадаємо, синоптик дала прогноз на 27 вересня.

До речі, синоптики дали несподіваний прогноз на жовтень.

В гонитві за літом або де найкраще відпочивати в оксамитовий сезон (відео: STYLER.rbc.ua)