ru ua

Метеорологи стверджують, що в цьому році буде найтепліша зима за останні 30 років

Метеорологи стверджують, що в цьому році буде найтепліша зима за останні 30 років Ілюстративне фото (pixabay)

Середня зимова температура буде на 1-2 градуси вище норми

Завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Віра Балабух заявила, що зима цього року буде теплою та дощовою, проте в окремі дні варто чекати і 20-градусний мороз. Про це повідомляє Українська правда.

По даним світових центрів сезонного прогнозування, очікується, що зима в цьому році буде значно тепліше, ніж зазвичай. Середня зимова температура буде на 2 градуси вище норми, а на вулиці буде тепліше, ніж за останні 30 років. Правда є і мінуси: очікуються опади у вигляді дощу або мокрого снігу.

Балабух стверджує, що середня температура повітря за сезон буде коливатися від +2 до -3 градусів, а нульова ізотерма, яка зараз перебуває десь на рівні Одеси, може просуватися ближче до півночі. Тому можливість формування стійкого снігового покрову на півдні країни досить низька. Хоч це не значить, що там не буде випадати сніг.

Також представник УкрГМІ зазначила, що через високі температури очікуються затоки арктичного повітря, коли температура повітря вночі й навіть удень може знижуватися до -20 градусів і нижче. Але це будуть досить короткочасні періоди.

Нагадаємо, що синоптик дала прогноз на 28 вересня.

Ми писали, що синоптики дали несподіваний прогноз на жовтень, спрогнозувавши на початку жовтня значне потепління, а також друге бабине літо.

А також про те, що синоптики попередили українців про складної зими.

(відео: STYLER.rbc.ua)