ua en ru

Отримувати автоправа будемо по-новому: українцям готують сюрприз

Отримувати автоправа будемо по-новому: українцям готують сюрприз Колаж РБК-Україна

Автоексперти підтримують нововведення

В Україні пропонують змінити порядок оформлення водійських прав. Зокрема, в найближчому майбутньому можуть відмовитися від обов'язкового відвідування курсів автошколи, пише "Сьогодні".

Нещодавно урядово-громадська ініціатива "Разом проти корупції" представила нову модель здачі іспитів на водійські права.

Згідно цієї моделі, майбутньому водієві потрібно буде записатися на іспит з допомогою онлайн-кабінету. Перед іспитом його обличчя повинні відсканувати, щоб переконатися, що саме він реєструвався на іспит. Сам іспит будуть знімати на відео, щоб виключити можливість хабара інструктору-екзаменатору.

"Будь-яке навчання зараз в автошколі починається з того, що автошкола і повинна зареєструвати в сервісному центрі кандидатів, які будуть навчатися. Без цієї реєстрації потім неможливо людині отримати посвідчення водія", – розповідає Олександр Швець, юридичний експерт по ДТП.

Перед здачею іспиту в МРЕВ зараз потрібно надати довідку про проходження курсів. Така довідка коштує 3500 гривень і на думку експертів, саме вона стає сприятливим "середовищем" для хабарів. Вони оцінюють тіньовий ринок водійських прав до 18 мільйонів доларів.

"Є автошколи, які завжди здають. Їх учні завжди з першого разу здають на права, без проблем, без нічого. До їх документів не виникає питань. Їх інструктори-директора не стоять у чергах там зареєструвати це все. Зрозуміло, що там якийсь відсоток від вартості навчання закладається саме на цю корупційну складову", – висловив думку експерт.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе вважає, що українці повинні мати право просто піти і здати іспит.

"Людина має право сама піти і здати іспит. Не йти за обов'язковою освітою і платити за це гроші", – зазначив він.

Парцхаладзе пропонує розірвати зв'язок автошкіл з державою і таким чином скоротити державні витрати на бюрократію.

Співвласник автошколи Василь Кушнір зазначає, що у багатьох країнах світу громадяни мають право вибрати, як підготуватися до іспиту – допомога друзів, батьків, самостійно. Там не існує ніяких обов'язкових шкіл, які потрібно закінчити.

Фахівці вважають, що вивчити правила дорожнього руху можна самостійно, з допомогою комп'ютерних програм. Крім того, на сучасних машинах можна їздити навіть без практичних занять.

"Автомобілів з функцією автопілота у світі стає все більше. А компанія Фольксваген – один з найбільших виробників автомобілів у світі вже оголосила про розробку нового покоління машин з двигуном внутрішнього згоряння. Наступне – електричне покоління – вже повністю автоматизоване і роботизоване", - пояснюють автоексперти.

Він підтримують такі нововведення очікують, що зміни в закон буде все-таки прийнято, хоча і висловлюють побоювання з приводу збою роботи в регіонах, де є проблеми з доступом в інтернет.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, куди українцям скаржитися на неправомірну поведінку водіїв міського транспорту.

А також писали про те, що МВС розгляне можливість отримання водійських прав без проходження курсів.